Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Proszę o pomoc


Marta21
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Od 4 lat jestem w związku, teraz mam 21 lat. Kiedy poznałam mojego obecnego partnera miałam 16 lat i jeszcze się uczyłam. W wieku 18 lat zaszłam w ciążę i nie ukończyłam nauki, na podjęcie pracy również było za późno. Od 2,5 jestem z dzieckiem w domu, bardzo chciałam iść do pracy ale partner uparł się abym została z córką w domu. Dopiero dzisiaj po znalezieniu jego konta na snapchacie na którym pisał od pół roku z inną dziewczyną zrozumiałam że nie mam nikogo ani niczego. Odciął mnie od znajomych, bo był zazdrosny i od rodziny też próbował. Zawsze powtarzał że moja 15 letnia siostra jest ważniejsza od niego czym wywierał na mnie presję.  Moja mama uważa go za idealnego zięcia i zawsze stoi po jego stronie. Nie wiem co zrobić dalej. Nie mam pracy, nie mam znajomych, żadnych oszczędności, bo nie miałam skąd ich brać, a moja mama nie pomoże. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Próbowałaś z nim rozmawiać? Z postu nie idzie tego wywnioskować. Powinnaś go skonfrontować z faktami, tj z twoją wiedzą, że flirtował z kimś innym. I pytanie, czy sama chcesz ratować związek. Z opisu wynika, że facet może być toksyczny.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba było zrobić screeny i pokazać mamie.

Tak czy inaczej to Twoja rodzina, myślę że pomogą Ci w najgorszej sytuacji.

Związek po zdradzie emocjonalnej ma nikłe szanse na przetrwanie.

Musisz wziąć życie ponownie w swoje ręcę i walczyć o lepszą przyszłość dla siebie i dziecka.

Znajdz dorywaczą pracę na początek, rozstań się z chłopakiem, poproś kogoś z rodziny o pomoc w opiece nad dzieckiem lub podziel obowiązki miedzy sobą, a ojcem córki.

Lekcja na przyszłość, nie ma sensu uzależniać się od kogo kolwiek, bo gdy coś nie pójdzie po Twojej myśli zostajesz z niczym. 

Głowa do góry, jesteś jeszcze młoda, dasz rade wszystko wyprostować i pokierować swoim życiem tak, że wszystko się ułoży. :)

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

@Marta21

Przede wszystkim zastanów się jakie są Twoje potrzeby, na co masz wpływ i co możesz dla siebie zrobić, jak zadbać o swoją niezależność. Piszesz o nauce i pracy. Zastanów się jakie zajęcia Cię kiedyś interesowały, w jakim kierunku chciałabyś się rozwijać.  Obecnie wiele kursów i zajęć odbywa się on-line więc też możesz z tego korzystać. Możesz się przygotować w czasie gdy dziecko dorośnie do wieku przedszkolnego albo może rodzina pomoże Ci w opiece nad dzieckiem.

Masz prawo realizować swoje pomysły na życie. Pomyśl o tym dlaczego uległaś swojemu mężowi żeby zostać w domu. Czy to są także Twoje przekonania o tym jak powinna funkcjonować rodzina i jaka jest rola matki i żony?

Czy te przekonania Ci pomagają czy przeszkadzają?

Jak ustalisz i zaczniesz realizować swoje cele, możesz zastanowić się nad swoim związkiem. Będziesz już miała oparcie w sobie, niezależnie od swojej decyzji.

Aby sobie pomóc możesz porozmawiać z doradcą zawodowym a także z psychologiem.

Pozdrawiam,

Katarzyna

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.