Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

SmutnaOna


SmutnaOna
 Share

Recommended Posts

Witam,

Długo się wahałam nad tym, czy powinnam szukać pomocy, ale moje myśli mnie zaczynają przerażać. W maju tego roku konto i wynagrodzenie zajął mi komornik na ponad 20 000 zł z racji tego, że moja mama nie płaciła czynszu, o czym nie wiedziałam. Mieszkałam w ciężkich warunkach w kamienicy. Mama została ze mną i siostrą sama, ponieważ Tata szybko zmarł i wychowała Nas sama, ale nie udźwignęła wychowania. W domu często brakowało jedzenia, opału ( mieszkanie było na węgiel ) bardzo dużo przeszłam jako dziecko i miałam dużo stresów. Mimo to zawsze pomagałam finansowo w dom, dokładając się do jedzenia, opłat. Sytuacja z komornikiem dobija mnie, zostaje mi pensji 1950 zł, reszta idzie na poczet długu i najgorsze jest to, że pojawiają mi się czarne myśli. Chciałabym odejść z tego Świata. Nie widzę lepszego jutra i siły, by o siebie walczyć. Zawsze byłam waleczna, ale coś mnie pękło.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

dobrze, że napisałaś, bo myślę, że wydarzenia z Twojego życia dla większości ludzi byłyby bardzo trudne do udźwignięcia. Potrzebujesz konkretnego wsparcia, osoby, która podpowie czy jest prawna lub finansowa możliwość rozwiązania sprawy zadłużenia mieszkania. W Twojej miejscowości powinien działać Ośrodek Pomocy Społecznej - warto spróbować skorzystać ze wskazówek pracownika socjalnego lub prawnika. Jeśli jesteś jakoś zrażona do opieki społecznej, warto poszukać bezpłatnych konsultacji prawnika, które zazwyczaj są udzielane przy urzędach miasta lub gminy oraz w niektórych fundacjach. To niezwykłe jak poradziłaś sobie do tej pory - zdobyłaś zawód i dość dobrze płatną pracę. Napisz proszę (tutaj lub w wiadomości prywatnej do mnie), czy udało Ci się skontaktować z kimś, kto mógłby przejrzeć dokumentację i zobaczyć czy można napisać odwołanie lub prośbę o umorzenie części zadłużenia. Być może nie jest to możliwe, ale taka osoba mogłaby też sprawdzić, czy kwalifikujesz się, aby uzyskać jakąś inną formę wsparcia. Potem może warto spróbować poszukać terapeuty, który pomoże Ci przyjrzeć się Twoim doświadczeniom, mocnym i słabszym stronom i wesprze Cię w budowaniu odporności na trudne sytuacje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.