Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Nie pierwsza zdrada


Pacia576
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Moja historia jest dość złożona. Czuję potrzebę, aby się wyżalić, więc opisze ją z grubsza odkąd pojawiły się pierwsze problemy. 

Spotykamy się ze sobą ponad 3lata, a w tym czasie zdążyliśmy się kilka razy rozejść. Powody były różne, ale zawsze jednym z czynników były inne kobiety w życiu mojego partnera. Najbardziej zabolało jak na imprezie na którą poszedł beze mnie całował się z inną dziewczyną i Bóg wie, czy na tym się skończyło, bo nigdy się nie przyznał. Powiedział mi o tej zdradzie, gdy mieliśmy do siebie wrócić. Zerwał, ponieważ miał wyrzuty sumienia, gdy ja się starałam, bo myślałam, że Nasz związek psuje się przeze mnie. Oczywiście wybaczyłam mu i wróciliśmy do siebie, później mimo tej sytuacji utrzymywał kontakt z kilkoma dziewczynami, pisał sobie z nimi miłe słówka. Byłam naprawdę zazdrosna, bałam się, że sytuacja kiedyś się powtórzy. 

Ostatnio byliśmy razem na imprezie, jego dobra koleżanka wzięła mnie na rozmowę. Zapytała jak nam się układa, powiedziałam jej, że naprawdę super, w końcu nasze rodziny mają się poznać. Na to ona, że musi mi coś wyznać. Stwierdziła, że jestem mega miłą dziewczyną i chciała dla mnie sprawdzić mojego chłopaka i wysłała mu swoje rozbierane zdjęcie i sobie pisali. 

Oczywiście totalnie się załamałam, impreza zniszczona, a mój luby do dzisiaj odwraca kota ogonem i jest na mnie obrażony podczas gdy to ja powinnam być na niego zła.

Dzisiaj miałam się spotkać z tą dziewczyną, aby pokazała mi te wiadomości, bo nie mogę spokojnie spać wiedząc, że wiem za mało, aby cokolwiek zrobić w tej sytuacji. Natomiast mój chłopak stwierdził, że nie chce mieć z nią kontaktu i dziwi mi się, że ja chcę się z nią zobaczyć i wyjaśniać jakieś sprawy.

Najbardziej dręczy mnie jedna rzecz: po co ta dziewczyna wysyłała zdjęcie? Po co go sprawdzała? :(

Mój chłopak nie chce ze mną rozmawiać na ten temat, tylko u niej zobaczę prawdę, ale z drugiej strony ona również jest winna, bo teoretycznie sprowokowała tą sytuację. 

Kocham go i wiem, że jestem w stanie mu wybaczyć, przemilczeć wszystko i wyjaśnić to tylko z tą dziewczyną, ale w jaki sposób mam mieć z nim kontakt taki jak wcześniej, jeśli on unika jakichkolwiek rozmów ze mną, wyświetla wiadomości, a odpisuje tylko na wybrane jakby od niechcenia. Czuję się przez to strasznie przybita, nie potrafię nic przełknąć i cały czas o nim myślę. Chciałabym, aby po prostu wybaczył mi, że chciałam się z nią spotkać i normalnie ze mną rozmawiał, spotykał się i kochał jak przed tym wszystkim. Czuję, że wykańcza mnie to psychicznie i jestem na skraju, bo to nie pierwszy raz, gdy dzieje się tak, że On ma mnie gdzieś, a ja najpierw się staram, a później z braku sił spędzam całe dnie w łóżku, nie chodzę do pracy i zawalam wszystko. Kiedyś cięłam się na udzie, bo wiedziałam, że zobaczy, chciałam zwrócić na siebie uwagę, chciałam żeby zaczął się o mnie martwić. Teraz wiem, że nawet tabletki nie pomogą, chociaż wiem gdzie leży granica przed przedawkowaniem

Link to comment
Share on other sites

Według mnie macie problem z równowagą uczuć.

Zawsze cierpi osoba, która daje od siebie więcej...

https://www.youtube.com/watch?v=9fmIXeOHyhQ&ab_channel=RobertMarchel

Do tego brak szacunku i brak lojalności.

Jak Twoje poczucie własnej wartości?

Myślę, że warto byłoby nad tym popracować.

Pokazałaś mu, że wybaczysz zdradę, więc on może pozwalać sobie na takie akcje wiedząć, że i tak mu wybaczysz.

Jeśli na prawdę go kochasz i nie chcesz rezygnować z tej relacji musisz nauczyć się asertywności, do tego polecam się trochę odsunąć, dać mu przestrzeń, wyrównać równowagę uczuć.

On jest dla Ciebie chłodny, nie interesuje się, robisz to samo.

Jeśli to nie pomoże, to nie widzę przyszłości dla tej relacji.

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.