Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Daj mi powód by żyć


Recommended Posts

Witam,
Jestem w 9,5-letnim związku w tym 7 lat po ślubie. 3 miesiące temu mój mąż poinformował mnie, że mnie nie kocha i nie chce już ze mną być. W maju br urodziłam drugiego syna, starszy w lutym skończy 7 lat. Od miesiąca nie mieszkamy razem. Jesteśmy na etapie składania pozwu rozwodowego. Jeżeli chodzi o kwestie mieszkaniowe i finansowe to nie mam problemu. Mam też duże wsparcie w rodzinie i znajomych. Jednak czuje, że moje życie straciło sens. Jestem zmęczona codziennym funkcjonowaniem. Gdyby nie płacz młodszego syna to nie wstawałabym z łóżka. Starszy czasem opuszcza zajęcia bo nie mam ochoty wychodzić z domu. Próbuje przed innymi udawać, że sobie radzę ale ostatnio już odpuściłam. Codziennie modlę się o to aby rano się nie obudzić. Jedyną rzeczą, która powstrzymuje mnie przed tym aby sama z sobą skończyć jest obawa, że ktoś mnie uratuje i zostanę warzywkiem i będę jeszcze większym ciężarem dla bliskich niż jestem aktualnie. Próbowałam przekonać męża żeby do mnie wrócił ale On chce być szczęśliwy a przy mnie nie jest. Przeanalizowałam nasz związek i teraz widzę, że byłam okropną osobą i wiem, że zasługuje na kogoś lepszego jednak wiem, że jestem w stanie popracować nad swoimi wadami i się zmienić. Nie na chwilę. Po prostu do tej pory pewne rzeczy nie wydawały mi się aż tak ważne i nie wiedziałam, że mają tak duży wpływ na nasz związek. Miałam kilka rozmów z psychologiem. Zalecił mi abym udała się do psychiatry bo wg Niego mam depresje i potrzebuję innej pomocy. Ale nie wiem czy chcę. Rozmawiałam nawet z mężem na temat czy nie mógłby przejąć całkowitej opieki nad dziećmi ponieważ chciałabym wyjechać np. do Holandii ponieważ tutaj wszystko mi o Nim przypomina, a opieka i spędzanie czasu z dziećmi nie sprawia mi radości tylko jest to na ten moment ciężki obowiązek. Chciałabym być sama. A najlepiej to w ogóle nie chciałabym być. Nie potrafię odnaleźć żadnego pozytywu w tej sytuacji. Jak mam przekonać męża żeby zajął się dziećmi dla ich dobra? Bo wiem, że do powrotu do mnie już Go nie przekonam, tym bardziej, że nie On nie chce się zgodzić na terapię.
Pozdrawiam,
P.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że nie warto dalej być w relacji z kimś kto cię odrzuca. Na pewno terapia by pomogła bo daje szanse na porozmawianie o trudnych dla Ciebie tematach. Co do wyjazdu to może on spowodować odcięcie się od codziennych problemów i spojrzenie na pewne rzeczy z innej perspektywy. Z drugiej strony on może pogłębić Twoje problemy i poczucie przegranej. Moim zdaniem rozmowa ze specjalistą jest najlepszym rozwiązaniem.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli naprawdę masz myśli samobójcze, zaniedbujesz edukację własnego dziecka to z całą pewnością psycholog dobrze Ci poradził. Idź do psychiatry, bo to być może być poważna depresja.  Jednocześnie rozpocznij terapię, żeby popracować nad własnym sposobem myślenia, żeby spojrzeć na swoje życie z innej, mniej negatywnej strony. 

Dlaczego uważasz, że ojciec Twoich dzieci naprawdę nie chce się nimi zaopiekować? Rozmawiałaś z nim o tym? 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.