Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Mam 31 lat, synka i męża, niedawno dowiedziałam się że mąż spotykał się z inną kobietą. Sprawdziłam jego wiadomości. Jest to mama jednego z dzieci w przedszkolu synka, często się widywali gdy mąż odbierał syna i "złapali kontakt". Ta znajomość trwa od roku a od 4 miesięcy to było coś więcej. Spotykał się z nią okłamując mnie że jedzie do pracy bo go potrzebują. Nic nie wiedziałam o tym. On to tłumaczy że nie miał z kim porozmawiać o swoich problemach uczuciach a ona mu pomagała. Na początku tylko rozmawiali ale później to poszło za daleko. Mówił że dla niego to przyjaciółka że potrzebował z kimś porozmawiać. Czuję że nie mówi mi wszystkiego i z kilku wiadomości które przeczytałam też wynika że zaszło między nimi coś więcej. Od kilku dni kiedy się dowiedziałam o tym czuję się bardzo źle psychicznie, jestem wściekła smutna wstyd mi że tak długo dawałam się okłamywać nie umiem poradzić sobie z tym. Gdyby nie te wiadomości o niczym bym nie wiedziała bo on by się nie przyznał. Przeprszał mnie zapewnia że mnie kocha zerwał kontakt z tamtą osobą, ale ja nie umiem zaakceptować tej sytuacji nie wiem co mam robić. Nie mogę z nikim o tym porozmawiać. Czuje że nie powiedział mi wszystkiego o tym że coś jeszcze ukrywa i mnie okłamuje

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Ona31wlkp napisał:

On to tłumaczy że nie miał z kim porozmawiać o swoich problemach uczuciach a ona mu pomagała.

Szkoda, że nie mógł porozmawiać o tych problemach z Tobą.

Nie chce tutaj szukać winnych, ale może warto się zastanowić co kierowało jego zachowaniem.

Domyślam się, że małżeństwo i dziecko potrafią być stresujące, do tego więcej obowiązków może pogorszyć relacje między dwojgiem ludzi.

Czy w ostatnim roku ilość seksu się zmniejszyła?

Dlatego tak ważna jest rozmowa, jeśli rzeczywiście doszło do zdrady to nic go nie usprawiedliwia i jeśli nie będziesz potrafiła mu wybaczyć to jedyne rozwiązanie to rozwód.

12 godzin temu, Ona31wlkp napisał:

przeczytałam też wynika że zaszło między nimi coś więcej

Coś więcej to znaczy? Może wyolbrzymiasz albo źle interpretujesz jakieś sygnały.

Daj sobie kilka dni oddechu i przemyśl całą sytuację raz jeszcze, porozmawiaj na spokojnie z mężem, zapytaj czego mu brakowało, co go skłoniło do tego, że wybrał inną kobiete jako partnerkę do rozmowy.

Czy coś się zmieniło na gorsze według niego, czy możecie coś poprawić.

Taka postawa może pozytywnie wpłynąć na relację.

O ile Ty będziesz potrafiła mu wybaczyć / uwierzyć w jego zagubienie.

Link to comment
Share on other sites

@Ona31wlkp

Zdrada to utrata zaufania a to oznacza utratę poczucia bezpieczeństwa. Utraciła Pani zaufanie do bliskiej osoby ale i do siebie - bo okazało się, że nie zauważyła Pani tej sytuacji. Pisze Pani, że jest Pani na siebie zła i jest Pani wstyd, że dawała się Pani okłamywać. Skoro Pani ufała mężowi to nie przyszło Pani do głowy, że mógłby Panią zdradzić. Teraz już Pani wie, że Panią okłamał i możliwe, że zadaje Pani sobie pytanie "jak mogłam tego nie zauważyć?". Odpowiedź jest taka, że nie mogła Pani bo Pani ufała. Zamiast obwiniać siebie lepiej abyście Państwo porozmawiali ze sobą czy chcecie ze sobą być i czy chcecie popracować nad odbudowaniem związku.

Możecie sami porozmawiać ze sobą szczerze o Waszej relacji, co w niej jest fajne, a czego brakuje i co chcielibyście zmienić. Jeśli ta rozmowa będzie dla Was trudna to warto skorzystać z terapii par.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.