Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Samotność


Just Me
 Share

Recommended Posts

Witam.

Czy jest tutaj ktoś kto od zawsze ma poczucie osamotnienia? Wychował mnie tylko jeden rodzic, dbał o mnie i niczego nie brakowało mi, ale o wielkiej rodzicielskiej miłości chyba nie można powiedzieć. To zawsze brat był we wszystkim naj, wyróżniany, pod niebiosa wychwalany.

Pierwszy facet? Niby świetne flow, zauroczenie na maksa, ale ciągle bylam nie taka. Odpowiadał mu charakter, z wyglądu nie byłam seksbombą, której chciał. Byłam chyba tylko na pocieszenie czasem tak sobie myślę.

Małżeństwo? Totalna klapa. Ciągle nie taka, najgorsza, wszystkiemu winna. Zero wsparcia, pomocy i troski. Przemoc ekonomiczna, szantaż emocjonalne, brak szacunku i miłości.

Mam 41lat i świadomość, że nikt nigdy nie kochał mnie, nie akceptował. Mam przyjaciółkę, miałam dziesiątki znajomych w życiu i nigdy nie stworzyłam więzi, która zabiłaby to poczucie osamotnienia. Może na początkach związków nie było go, ale brak miłości i akceptacji powodował, że wracało z czasem.

Ma ktoś też tak? Jest mi chol.ernie źle, że tak beznadziejnie pokierowałam swoim życiem, że nie mam nikogo bliskiego.

Link to comment
Share on other sites

Poczucie, że nikt nigdy nie kochał mnie miażdży :/ W młodości faceci byli mną zauroczeni, miałam powodzenie, jestem bardzo lubiana, a jednak nie przedkłada się to na głębokie relacje, tylko dziesiątki powierzchownych...  Czy ma ktoś podobnie?

Edited by Just Me
Link to comment
Share on other sites

Tak, ja tak miałam i śmiało mogę powiedzieć, że udało mi się to zwalczyć. Zawsze kiedy czułam się samotna biegłam do innych ludzi i to pomagało na chwilę, a potem znowu było pusto. W końcu jednak zorientowałam się, że skoro inni ludzie mi nie dają rady pomóc z moim problemem, to znaczy że to nie oni są odpowiedzią. Zrozumiałam, że ta samotność jest we mnie i nic, co na zewnątrz jej nie wyleczy. Wobec tego zaczęłam się skupiać na tym, żeby sama siebie aprobować i być dumną z tego, kim jestem. Dopiero to mi pomogło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.