Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Właściwie nie wiem


Akisa
 Share

Recommended Posts

Właściwie to co czuję i wszystkie problemy blokady, jest tego tak dużo, że powinnam pisać pod każdym tematem. Jestem dzieckiem z domu alkoholika który bił mnie całe dzieciństwo, po dwuletnim związku z mężczyzną 10lat starszym ode mnie, który skutecznie i systematycznie obniżał moją samoocenę i teraz, po trzy miesięcznym związku w którym również bardzo czuje się beznadziejnie, niewystarczająco, głupio, czuje się jak zabawka, która nie ma prawa mieć swojego zdania. Czuje się taka samotna, zagubiona, chce przełamać swoje lęki i blokady, być silna i kochać siebie, chcę w końcu w siebie uwierzyć. Czuję że wszystko co robię rani innych, mimo, że zawsze chcę dla każdego dobrze. Boli mnie wszystko to że tak kocham kogoś kogo nie powinnam i to jak ta osoba zniszczy mi głowę. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Opisuje Pani swoje dzieciństwo jako traumatyczne - doznawała Pani przemocy od ojca alkoholika. Te doświadczenia wpłynęły na Panią prawdopodobnie w taki sposób, że wytworzyła Pani obronne schematy zachowania, które powszechnie nazywa się "syndromem DDA". Proszę przeczytać artykuł o DDA i jesli Pani odnajdzie w nim swoje zachowanie powinna Pani poszukać dla siebie terapii DDA. Może być dostępna w poradni terapii uzależnień i jest wówczas za darmo, na NFZ - link do palcówek lecznictwa https://www.parpa.pl/index.php/placowki-lecznictwa. Dzięki tej terapii zmieni Pani destrukcyjne schematy zachowania, przyjrzy się swoim lękom i blokadom oraz wzmocni swoją samoocenę. Taka terapia dostępna jest też on-line na platformie OcalSiebie.

Link do artykułu o DDA

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.