Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Związek a teściowa


Kazman
 Share

Recommended Posts

Witam, mam 32 lata i od 4 lat jestem w związku małżeńskim z moją Żoną.

Problem polega na tym, że od kiedy urodziło się nasze 1 dziecko-2013r, moja teściowa zaczeła bardzije ingerować w nasze życie, Moja żona nauczona jest zawsze słuchać mamy, bronić ją przed komornikami itd, bo taki miała obowiązek. Teraz relacje wszystkie podporządkowuje powoli jej..nie zgadza się z nia ale robi to by nie była smutna..


Co robić?

Link to comment
Share on other sites

@Kazman Witam serdecznie na forum. Opisuje Pan trudności w kontakcie z teściową. W takiej sytuacji warto, by para trzymała wspólny front. Istotne jest także bycie asertywnym, by jasno wyznaczać granice, formułować prośby i zwiększyć szanse, że przyniesie to pożądany skutek – w relacji z teściową oraz w kontakcie z – nadmiernie jak rozumiem wobec własnej mamy spolegliwą – żoną. Nie zawsze jednak możliwe jest wpłynięcie w zadowalającym stopniu na postępowanie drugiej osoby. Trzeba zatem liczyć się z tym, iż może być konieczne zaakceptowanie poczynań bliskich. Życie z teściami w pobliżu bywa dla par trudnym testem, często powoduje konflikty, które koncentrują się wokół tego, że krewni za bardzo ingerują w życie młodego małżeństwa, wychowanie dziecka. Czasami dobrze jest rozważyć przeprowadzkę.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.