Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Czy warto?


Susu
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry nazywam się Zuza i mam 20lat. Od najmłodszych lat zmagam się z nienawiścią , obrzydzeniem do własnego ja. Jestem świadoma swoich wad których inni nie dostrzegaja , fałszywych wymuszonych komplementów i zbywania moich myśli. Czy warto szukać pomocy jeśli sama nie widze problemu?  Czy depresja naprawdę jest czymś złym, skoro jest skutkiem racjonalnego i rzeczywistego podejścia do swego życia i osoby?  Czy obrzydzenie do swojego ciała jest czymś złym skoro jest ono niedoskonałe?  Czy samobójstwo naprawdę jest wyjściem dla  tchórza skoro jest konkluzja wszystkich aspektów mojego życia?  Czy warto ratować takie życie? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry, zaczynając od odpowiedzi na ostatnie pytanie - oczywiście, że warto bo jest Pani wartością samą w sobie.

Na podstawie Pani krótkiego wpisu rozumiem, że nie akceptuje Pani siebie oraz cierpi Pani z powodu obniżonego nastroju. I chyba widzi Pani problem skoro pisze Pani, że zmaga się z nienawiścią i obrzydzeniem do samej siebie. Czyli chciałaby Pani się lubić.

Nie akceptuje się Pani bo według Pani nie spełnia Pani jakichś kryteriów, które Pani sobie sama ustaliła - czy to piękna czy charakteru. I z tego powodu Pani cierpi. Czyli sama się Pani zamknęła w błędnym kole - nie wierzy Pani innym ludziom, którzy mówią np. "jesteś fajna, ładna itp".

A gdyby Pani się odważyła spojrzeć na siebie pod innym kątem, łagodniej, być dla siebie dobra i wyrozumiała?

Gdyby Pani zastanowiła się czy traktowała by Pani tak ostro innych ludzi jak traktuje Pani samą siebie?

Może warto otworzyć się na zdanie innych ludzi czy porozmawiać z terapeutą? Tak żeby odczuć ulgę i zobaczyć ile oferuje Pani życie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.