Jump to content
NatMag

Partner Alkoholik

Recommended Posts

Witam nazywam się Natalia mam 23 lat. Problem polega na alkoholizm mojego partnera mamy syna 3,5 roku. Ale może zacznę od początku on pił odkąd pamiętam tłumaczył to że jest poszukiwany pójdzie siedzieć. I poszedł w 2016r na 3 miesiące wyszedł na dozór elektroniczny wtedy nie pił lecz gdy się skonczylo zaczął pić znowu. I tak jest do dziś. Mój były chłopak bo czasem pisałam z nim o moich problemach dawno temu mówił mi żebym go zostawiła bo zmarnuje mi życie. Czasem dochodziło między nami do przemocy ale niestety on jest silniejszy. Rok temu z powodu nie płacenia za wynajem odłączyli nam prąd wyprowadziliśmy się z wioski do miasta no i po 2 miesiącach on nie był w stanie zapłacić przeprowadziliśmy się do moich rodziców ale tu też problem on nic się nie dokłada. Ja obecnie nie pracuję mam długi w które mnie wciągnął i sama spłacam. Ciągle nie ma go w domu bo pracuje na alkohol jeśli jest to śpi albo wychodzi do kolegów. Dla nas nie ma czasu nie potrafi zająć sie synem bawić czy wyjść na wspólny spacer. Nie potrafi też z nim rozmawiać reaguję nerwowo. Nie kocham go czuję do niego obrzydzenie nawet nie mam ochoty na sex on robi to przemocą lub jak śpię. Boję się go bo wiem że potrafi być agresywny. Boję się również że zostanę bez środków do życia. Z moim byłym spotkałam się kilka razy doszło do pocałunku ja coś do niego czuję. Proszę o radę nie wiem co mam robić. Jak porozmawiać chcę go zostawć i ułożyć sobie życie na nowo nie chcę skończyć jak moja mama z alkoholem. Proszę o radę
avatar
wtorek
17.11, 20:53
NatMag
A jeszcze dopisze coś mi nic nie wolno wyjścia zabronione, sprawdzanie telefonu. Ale jak on mógł iść sam na imprezy po których wracał nad ranem. Ja jedzialam szukałam, płakałam nie spałam czekałam kiedy wróci teraz od jakiegoś czasu mi nie zależy nie obchodzi mnie to i lepiej się czuję gdy go nie ma. Zauważyłam że gdy jest w domu jestem nerwowa. 
Mi zdążyła się jedną sytuacja gdzie wróciłam koło 3 w nocy gdy tak mnie zdenerwował zaprosił kolegę i pili jak zasnęli Ja zdecydowałam że też się napiję może zapomnę o problemach. Poszłam i spotkałam mojego byłego bo akurat obok mieszkałam namówił mnie abym poszła z nim do jego kolegów. I tak się stało piliśmy. Do pory gdy nie zauważyłam nieodebranych połączeń od prawie całej rodziny. Wszystkim rozpowiedział że zaginełam i podobno chodził z nożem po osiedlu. Jak widać jest niewolnikiem i nic nie mogę.
Link to comment
Share on other sites

jak wszystkim, brak nam szczerości wobec siebie. bez tego nie ma mowy o porozumieniu nie tylko ze mną czy z innymi wymyślając siebie substytuty i wyparcia zamienników w szuflandji masek zakładanych na lustro cudzych odbić i zindoktrynowanych wyobrażeń z pełną szafą wyprać ba a nawet w dusznym batyskafie dusznych programów pod nazwą dusza gdzie jak porozumieć się z sobą jeśli nie poprzez ego własnego ja?

 

podpisała bym -ja

Link to comment
Share on other sites

@NatMag

przede wszystkim powinna Pani udać się do najbliższej przychodni terapii uzależnień i porozmawiać z terapeutą aby dowiedzieć się jak najwięcej o uzależnieniu jego mechanizmach i leczeniu a także o współuzależnieniu. Rozumiem z Pani wpisu, że w Pani rodzinnym domu też był alkohol bo nawiązuje Pani do swojej matki. Rozmawiając z terapeutą zobaczy Pani, że picie alkoholu nie jest normą tak jak przemocowe zachowanie Pani partnera. Link do placówek lecznictwa, terapia jest za darmo nawet dla osób niepracujących i nieubezpieczonych - zachęcam, niech Pani skorzysta https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=parpa+placówki+lecznictwa.

Może też Pani znaleźć wsparcie osób doświadczających podobnych sytuacji i relacji w grupie Al-Anon, link do strony https://al-anon.org.pl/dla-nowo-przybylych/.

Proszę zadbać przede wszystkim o siebie i o swoje bezpieczeństwo dzięki czemu zadba też Pani o dziecko.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Witam czytam Pani problemy u sądzę że najlepiej zacząć od siebie. Nie możemy oczekiwać zmian gdy smi robimy sobie wbrew.. Chodzi dokładnie, iż to nie miłość to strach a może przyzwyczajenie.. Skoro doszło do pocałunku to jak nie możesz od niego odejść kobieto m a może prawda jest tka że partner o WSZYSTKIM WIE I WIDZIAŁ NIE RAZ DANA SYTUACJĘ :) pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.