Skocz do zawartości
Klaudia241

Czy terapia może mi jeszcze pomóc?

Polecane posty

Witam, mam 23 lata, w styczniu skończę 24, piszę, ponieważ w ciągu ostatnich miesięcy, jakis 2-3 czuję się psychicznie coraz gorzej, ogólnie moje problemy zaczęły się juz wcześniej, różne, finansowe, rodzinne, z partnerem, który jest za granicą i nie chce, żyć w Polsce, mamy wspólnie dziecko, kochamy się, ale nie dogadujemy, mamy kredyty, mimo młodego wieku, do tego dochodzą tak jak już mowilam różne problemy rodzinne, brak wsparcia, moje problemy ze znalezieniem pracy po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, w końcu udało mi się znaleźć pracę, ale przynosi ona niewielki dochod, czuję presje z każdej strony i ze nic mi się nie udaje, szukam lepszej pracy, by wyjść z długów ale na razie bezskutecznie, coraz częściej pojawiają się awantury, wszystko mnie przytłacza, od jakiegoś czasu żaden dzień juz mnie nie cieszy, cały czas odczuwam tylko stres, lek o to co będzie dalej, w stanach większego stresu krzycze, rzucam przedmiotami, nie potrafię się uspokoić, potem, po takim epizodzie wzmożonego stresu np kłótni z partnerem odczuwam także objawy takie jak bole głowy, brzucha, drętwienie lewej ręki, bol w klatce, zaparcia, skurcze jelit, to wszystko wiąże się z dużym przygnębieniem, tesknota za wcześniejszym życiem, kiedy byłam szczęśliwa, często płacze, niejednokrotnie zabijalam juz smutki alkoholem. Mam wrażenie że przy zyciu trzyma mnie tylko  moje dziecko, które bardzo kocham, zastanawiam się nad leczeniem farmakologicznym, psychiatrą, bo juz dawno nie wstalam rano bez stresu i przygnębienia, tylko sen daje mi ukojenie, ale też często budze się w nocy. Proszę o poradę, czy leczenie farmakologiczne jest jedyna opcja? Mam wrażenie, że już nie ma innej drogi.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, terapia może Tobie jeszcze pomóc. 

Jeśli ktoś od dziecka bierze udział w przykrych wydarzeniach i doświadcza przykrych emocji, to w oparciu o nie buduje swoje poglądy na życie, na siebie i na innych ludzi. Wiele tych poglądów, przekonań, wierzeń jest szkodliwym ciężarem, którego trzeba się pozbyć, a żeby to zrobić, najpierw trzeba ten ciężar "obadać, a później go dźwignąć. Widać, że Tobie bardzo on ciąży. Leki zmienią chemię w mózgu i problemy będą mniej odczuwalne, ale same z siebie nie znikną. Nie obejdzie się raczej bez wizyty u psychoterapeuty, bo na grono bliskich przyjaciół chętnych do pomocy chyba nie masz co liczyć?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Klaudia241

Opisuje Pani symptomy bardzo obniżonego nastroju, który wynika z różnych trudnych sytuacji, których Pani doświadcza. Pisze Pani o braku zrozumienia i wsparcia, więc sama radzi Pani sobie z sytuacjami co wywołuje silny stres i wpływa na Pani myślenie o samej sobie i o przyszłości. Silny stres powoduje, że pojawia się złość i wybuchy. To na chwilę pomaga Pani rozładować napięcie ale potem ono wraca. Czasami sięga Pani po alkohol.

Pyta Pani jak może Pani sobie pomóc. Przede wszystkim nie sięgać po alkohol, który jest depresantem czyli jeszcze dodatkowo obniża Pani nastrój.

Jednocześnie proszę zapisać się na wizytę do lekarza psychiatry, który dokona diagnozy i zaproponuje Pani leczenie w tym psychoterapię. Ewentualne leczenie farmakologiczne ma na celu wyrównanie Pani nastroju a psychoterapia ma na celu nabycie umiejętności radzenia sobie z emocjami i przyjrzenie się przekonaniom o sobie oraz ich zmianę.

Dzięki dwutorowemu leczeniu złamie Pani pewne swoje schematy myślenia, zobaczy nowe rozwiązania i będzie Pani mogła satysfakcjonująco funkcjonować po odstawieniu leków. Leczenie farmakologiczne nie musi być długotrwałe ważne aby było wspierane psychoterapią.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.
  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.