Skocz do zawartości

Miłość-szczescie-faceci


Polecane posty

Witam, mam na imię Ewelina i mam problem...zresztą już sama nie wiem. Praktycznie trafiam na chłopaków tak zwanych zboczeńców bądź szukających sponsoringu. Kiedy miałam 18 lat przeżyłam 3 sexy na siłę, w wieku 19 lat przeżyłam lód na siłę, w zeszłym roku byłam w związku opartym na sexie poprostu tak zwany zimny związek bez uczuć. Teraz od miesiąca zakochałam się w chłopaku i mu to napisałam na fb, a on tak poprostu mnie zablokował. Owszem, jestem osobą specyficzna ponieważ uwielbiam słuchawki mieć na uszach i nie zabardzo ciągnie mnie do poznawania ludzi. Brak znajomych, bo wszyscy się ode mnie odwrócili. Kiedy patrzę na dziewczyny w moim wieku które już wzięły ślub i zakładają rodzinę to aż płakać mi się chce. Mam już 25 lat, a ja ciągle bez pracy, bo to normy nie wyrabiam, kasa fiskalna też nie bo problem z wydawaniem pieniędzy, a pomysłów brak na swoją działalność bo interesuje się tylko kotkami. Co ja robię zle? Czemu mnie nikt nie chce? Czemu faceci rozkochują mnie w sobie a puzniej mają gdzies? Pisałam powyzej że jestem specyficzna. Chodziło mi o to, że jak mam słuchawki w uszach to zaczynam wczuwać się w muzyke i tańczę na siedząco, wczuwam się w rytm muzyki, a inni patrzą na mnie jak na idiotkę. Jestem sama, no nie sama nie, bo mam kotka i rodziców, ale trudno mi z nimi o tym rozmawiać, bo mimo że się martwią że sama niedam sobie rady to czuję także presję naciskania, a ja wiem że mam dość już samotności (płacz). Pragnę miłości i tego męskiego ramienia. Może nie jestem inteligentna, zgrabna, i dobra w łóżku bo dużo rzeczy nie lubię, np. robić loda, lizania, minetki, klapsów w sexie, marania pośladków. Czy to mnie skreśla żeby być kochana przez faceta? Co ja mam zrobić żebym mogła znaleźć ta jedna jedyna osobę tylko dla siebie i gdzie jeśli ja nie chodzę na dyskoteki, bo nie lubię techna, rmx. Czy jeśli uwielbiam i jestem wielką fanką Michała Szpaka to mnie skreśla od tego żeby faceci mnie skreslali? Dlaczego ja nie mogę nikogo znaleźć? Dlaczego ja przyciągam facetów tylko na jeden raz? Jestem normalną dziewczyną, która nie opiera zwiazku na sexie, która uprawia sex z miłości, a nie na początkujących spotkaniach, mam zasade: pierw poządnie zdobądź moje serce, a później ciało; pokaż, że ci na mnie zależy na wyglądzie, harakterze, ubiorze, wadach i zaletach, a później ciało. Czy te zasady też mogą odstraszać facetów. Mam dosyc być samotna. Chcę być szczęśliwa jak inne dziewczyny w moim wieku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Pani,

opisuje Pani swoje niełatwe, a nawet momentami trudne i bolesne doświadczenia z płcią przeciwną. Tego typu przeżycia, o ile człowiek się z nimi nie upora, mogą negatywnie wpływać na dalsze funkcjonowanie w związkach. 

Wspomina Pani o jakichś zdarzeniach, które miały miejsce, jak to Pani opisuje, na siłę. Trudno oszacować, jak to konkretnie wpłynęło na Pani stosunek do sfery intymnej. Może Pani skonsultować się z psychoterapeutką lub z seksuologiem, by porozmawiać na ten temat. Kontakt z seksuologiem wydaje się tym bardziej wskazany, skoro ma Pani szereg rozterek związanych z seksualnością. 

Co do Pani kryteriów doboru partnera, ma Pani prawo mieć swoje oczekiwania i preferencje. Trudno powiedzieć, dlaczego natrafia Pani głównie na mężczyzn zainteresowanych wyłącznie hedonistyczną przyjemnością. Być może Pani kryteria doboru mężczyzny wymagają korekty, może wysyła Pani sprzeczne sygnały bądź rozgląda się za partnerem w nieodpowiednich miejscach. Te sprawy warto przedyskutować z psychoterapeutą. Uważam, że najlepiej byłoby przynajmniej na początku omówić to z terapeutką – tzn. kobietą, wykonującą zawód psychologa, psychoterapeuty. W trakcie współpracy mogłaby Pani również popracować nad asertywnością oraz nad świadomym wyznaczaniem granic i dostrzeganiem sygnałów ostrzegawczych, by w miarę możliwości zapobiegać niefajnym sytuacjom w kontakcie z mężczyznami w przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.