Jump to content

Recommended Posts

dobry wieczór, nie wiem co robić. mam 19 lat, studiuję, masz w otoczeniu osoby które naprawdę są dobrymi osobami, mam mamę która bardzo mnie wspiera, tato też się stara. ale czuję w sobie od tygodnia niepokój i taki zastój w swoim życiu, niby wszystko jest dobrze ale jestem taka niespełniona(?) odzywają cały czas się we mnie jakby myśli z przeszłości bo w 3gimnazjum miałam problemy z odżywianiem, rok temu w wakacje przytyłam bardzo dużo i od tamtego czasu nie lubię zbytnio swojego ciała. sądzę że mogę mieć bulimię, nie mam już napadów obżarstwa ale jak tylko czuję że za dużo zjadłam to to zwracam. mam problem z relacjami z chłopakami, jakby chciałabym mieć kogoś ale no nie wiem, nie mam nikogo. co mam robić? jak wdrążyć w swoje życie zdrowe nawyki, zmienić swoje nastawienie? bo to nie ludzie wokół mnie są problemem tylko ja, jakby staram się tego nie pokazywac i być właśnie radosną pozytywna osoba, ale jak już jestem w domu to robię się smutna i myślę o rzeczach które by były gdybym była szczupłą osobą, dobrą osobą.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

tak zacznę od końca Twojej wypowiedzi - odniosłam wrażenie, że stawiasz znak równania pomiędzy szczupła osoba a dobra osoba. Czy istotnie tak uważasz? Co takiego by się wydarzyło gdybyś była szczupła a nie może się teraz wydarzyć? Czy stąd wynika Twoje poczucie zastoju i niespełnienia?

Przyjrzenie się swoim emocjom może Ci pomóc znaleźć źródło niepokoju. Ten niepokój czy napięcie emocjonalne powoduje, że sięgasz po jedzenie, chcesz być szczupła więc potem wymiotujesz co może wywoływać następne trudne emocje.

Powinnaś zgłosić się do psychologa, psychodietetyka żeby zmienić sposób radzenia sobie z emocjami i popracować nad stylem odżywiania się i akceptacją siebie.

Może przydatne dla Ciebie będą następujące artykuły:

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.