Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Problem ze sobą


Kjella8
 Share

Recommended Posts

Witam, mam 19 lat i jestem studentką pierwszego roku we Wrocławiu. 
Wcześniej żyłam w Zielonej Górze, innym mieście niż moi rodzice i uczelnia, mieszkałam rok z chłopakiem i sama pracowałam na nasze utrzymanie, jednak z powodu studiów musieliśmy zostawić tamto mieszkanie. Podwyższałam wyniki z matury, pracując na pełen etat jako kasjerka i mimo ogromnego stresu czułam, że tam przynależę i że daję sobie radę. Od czasu wyprowadzki mieszkam u rodziców, na zajęcia jadę do mieszkania we Wrocławiu i czuję się bardzo nieswojo, samo życie w tym mieście mnie przytłacza, ogrom tych obowiązków, często czuję się jak ostatni matoł na zajęciach, mam wrażenie, że nic nie umiem, mimo, że próbuję.
Wcześniej (2016) miałam stwierdzone zaburzenia odżywania i (2018) ciężką depresję oraz nerwicę lękową, brałam Asertin i Atarax żeby pozbierać się po poprzednim, ciężkim związku, jednak terapia się skończyła. Jestem po 3 nieudanych próbach samobójczych i po 4 terapiach u różnych psychologów.

Wydaje mi się, że tracę zainteresowanie czymkolwiek. Mój związek to nie jest to samo, co kiedyś, mimo że mój chłopak jest najlepszą osobą na świecie, to nie potrafię mu tego okazać. Nie mam na nic siły. Co chwilę jem albo nie jem nic przez 2 tygodnie. Mam zaburzony obraz siebie, nienawidzę swojego ciała, jest mi przykro jak patrzę w lustro. Sprawy nie ułatwia moje nadmierne drapanie się (dermatillomania?), które ostatnio bardzo się skumulowało (całościowo trwa od jakichś 4 lat), nie kontroluję tego, nawet podczas snu potrafię rozdrapać się do krwi. Ostatnio zauważyłam, że świat, na jaki patrzę, nie jest taki jak przedtem. Mieszają mi się obrazy, barwy, ciężko mi się prowadzi samochód, jakby ta rzeczywistość była płytka, mętna, jakbym nie zauważała szczegółów. Kiedyś byłam pedantką, teraz ciężko mi wyrzucić śmieci, które warstwią się na biurku. 
Potrzebuję pomocy, mam wrażenie, że zawalę wszystko, czuję, jak coś we mnie umiera od środka. Co mam robić? Chcę znowu zacząć żyć...

Edited by Kjella8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.