Jump to content
mala199335

Hmm....

Recommended Posts

Hej mam 28 lat.  Poltora roku temu bylam w zakladzie psychiatrycznym wyszlam z tamtad z podejrzeniem bordeline. Pochodze z rodziny patologicznej gdzie stary pil I co weekend praktycznie musielismy uciekac z domu bo nas bil. Bylam molestowana w dziecinstwie od kiedy tylko pamietam. Teraz mam piekna corke I faceta ktory twierdzi ze jestem psychopatka (Byc moze tak jest) mam problem z tym ze nie potrafie ogarnac sie w zyciu. Nie mam przyjaciol znajomych. Jestem nieporadna nie ogarnieta rozdarta emocjonalnie. Nie odrozniam dobra od zla. Mysle ze cos robie dobrze a tak nie jest. Jeszcze 3 lata temu zmarl mi maz. 2 miesiace po moim odejsciu.  Jak mam sama sobie z tym wszystkim  poradzic? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

nie jest to oczywiście niemożliwe ale trudno będzie Pani samej poradzić sobie z tak trudnymi doświadczeniami. Może Pani poszukać dla siebie terapii dla osób DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików). takie terapie są dostępne w poradniach leczenia uzależnień. Podczas terapii będzie Pani mogła korzystać z pracy w grupie osób o podobnych doświadczeniach oraz z pracy z terapeutą indywidualnym. Poradnie zapewniają też konsultacje lekarza psychiatry.

Może Pani skorzystać z grup samopomocowych A-Anon, dla osób, których bliscy nadużywają bądź nadużywali alkoholu https://al-anon.org.pl/.

Pani trudności w przeżywaniu emocji oraz "nie odróżnianiu dobra od zła" mogą wynikać z Pani przeżyć z dzieciństwa. Doznała Pani krzywdy od bliskiej osoby, ojca, który powinien Panią wspierać a jak rozumiem powodował w Pani lęk. Miłość czy bliskość też może Pani wydawać się zagrażająca. Nie nauczyła się Pani konstruktywnie radzić sobie z emocjami bo bliscy też prawdopodobnie nie umieli.

Ale może się nauczyć rozpoznawania i wyrażania swoich emocji co pomoże Pani też odnaleźć orientację w życiu.

Pisze Pani o śmierci męża - nie wiem czy Pani przeżyła żałobę po nim. Skoro Pani o nim wspomina w swojej krótkiej wypowiedzi, to widać, że jest to jakoś ważny dla Pani rozdział  w życiu.

Te wszystkie obszary może Pani poruszyć i przepracować na terapii.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.