Jump to content
Spikke

Problemy z myślami

Recommended Posts

Dzień dobry. Mam 15 lat, skończyłem szkole podstawową i zacząłem szkole średnia gdzie poszlem do internatu ponieważ nie bylo dojazu do szkoły. Zacznę od początku. Mam 4 braci i jedna siostrę. Siostra ma 24 lata a bracia 30,23,20 i 13. Od malutkiego najbardziej przywiązany jestem do najstarszego brata, wszędzie mnie zabierał itd. Rok temu w sierpniu wyjechał do Anglii do dziewczyny i pierwszy tydzień bardzo tęskniłem (wtedy jeszcze byłem w podstawówce) ale minęło mi to jakoś jak codziennie z nim rozmawiałem przez kamerkę. (w 2017 zmarł mój tata) teraz gdy poszlem do szkoły oni mieli w planach zjechanie na stałe do Polski oraz przeprowadzenie się do miasta tam gdzie się uczylem (już zmieniłem szkole na dojazdy) mieli zjechać przed samymi świętami ale tak bardzo tęskniłem za domem, za nimi że zrobili wszystko i zjechali na początku października. Gdy byłem w internacie codziennie płakałem z tęsknoty za domem itd i nasuwały mi się głupie myśli ale to mi przeszło jak dowiedziałem się że w październiku już zjeżdżają. Po paru dniach znowu tęsknota itd. Teraz gdy już zmieniłem szkole (w następnym tygodniu pierwszy raz tam idę i strasznie się stresuje ) mam takie myśli że po co żyć?, że mama ma już 50 lat i co zrobię jak już jej nie będzie?, co będzie za parę lat? Zaraz odrazu mam łzy w oczach i nie wiem jak sobie poradzić z tymi myślami, co zrobić żeby już o nich zapomnieć i normalnie żyć, jest mi bardzo ciężko.. Proszę pomóżcie mi 😭

Link to comment
Share on other sites

@Spikke

koniecznie porozmawiaj o swoich myślach i emocjach, o tym co przeżywasz  z mamą oraz poproś o konsultację z psychologiem.

Z tego co piszesz widzę, że Twojej rodzinie zależy bardzo na Tobie, skoro przyspieszyli swój przyjazd do Polski. Nie jesteś sam - kontaktuj się z rodziną i rozmawiaj z nimi on-line, podziel się tym co czujesz.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.