Jump to content
Renee74

Depresja , nadwaga,ciagła walka o miłość

Recommended Posts

Witam Wszystkich kto przeczyta moja wypowiedź.Mam 46 lat .W moim życiu zdarzyło się Tak wiele że mogłabym napisać ksiażkę.Walczyłam sama o wszystko przez bardzo długie lata ale czuję że brakuje mi już siły.Pierwszy raz piszę o moich problemach publicznie więc przepraszam za czasem haotyczne myśli.Jestem mężatka od 25 lat .Poznałam mojego męża w wieku 15 lat byline moim pierwszym chłopakiem,pierwsza miłościa mam 3 dzieci I pomyślicie szczęśliwa rodzinka w dzisiejszych czasach żadko spotykana sytuacja.Ślub wzięliśmy w wieku 21 lat pierwsze dziecko po 2 latach małżeństwa .Ale jak to życie w Polsce nie rozpieszczało.Wynajęte mieszkanie, wysokie opłaty ale ja byłam szczęśliwa nic innego nie było ważne tylko to że był ze mna I powtarzał że jestem jego szczęściem.Dopuki radziłam sobie sama ze wszystkim w domu,dziećmi I pracowałam wszystko było Ok. On pracował w fabrykach ciagłe nadgodziny w domu nie pomagał to było moje zadanie.Gdy dzieci troszkę podrosły postanowiłam że może Ja pomogę w zdobywaniu pieniażków do domowego budżetu z pomoca rodziców otworzyłam mały biznes ciężko pracowałam aby to się udało to byla tylko myjnia ręczna dla samochodów ale bylam zadowolona.Wszystko się zmieniło gdy pewnej zimy upadłam I złamałam nogę Tak rozpoczał się mój koszmar. Maż był ciagle zły bo Ja w gipsie w domu 3 dzieci praca I jeszcze myjnia.Miałam złamanie otwarte obu kości w prawej nodze więc to musiało trwać w gipsie spędziłam rok potem ciagłe rehabilitacje nova za krótka o 3 cm źle złożona, na rencie bylam 3 lata przez caly ten czas rehabilitacje w szpitalu Lekarze twierdzili że już nigdy nie będę normalnie chodzić czeka mnie wózek.Ja się nie poddałam. Po rocznym gipsie noga w stawie skokowym się zastała I nie można jej było rozruszać.Chodzenie tylko o kulach musiałam zrezygnować z pracy a maż twierdził że spotkało go największe nieszczęście chora żona.Przez wield lat zmagania się z rehabilitacja I chodzeniem na siłę .Ciagłe ćwiczenia nie poddałam się moja noga troszeczkę zaczęła się zginać do dołu chodziłam utykajac na zewnętrznej części stopy.Ale musiałam zaczać myśleć o pracy bo było nam bardzo ciężko finansowo.Moja siostra w tym czasie mieszkała w Anglii I zaproponowała pomoc gdybym się zdecydowała przyjechać do niej.Tutaj praca jest lżejsza dla osób niepełnosprawnych można pracować po 16,20 godzin tygoniowo I że Ona pomoże przy dzieciach .Tak zrobiliśmy .Cały czas ćwiczyłam nogę I starałam się pracować I żyć normalnie  przez kolejne 3lata .Ale moje ciało znowu powiedziało stop gdy pracowałam w fabryce z mięsem zmiany temperatury stres I nie wiem co jeszcze spowodowały że zaczęłam być bardzo zmęczona miałam problem ciśnieniem krwi.Maż stwierdził że wyśliłam następna chorobę .Po zbadaniu krwi okazało się że mam niedoczynność tarczycy,nadciśnienie I do tego doszła depresja z napadami paniki.Dostałam lekarstwa ale pie much przytyłam 30 kg. Teraz moje życie to koszmar ciagłe pretensje o to że jestem chora, że jestem gruba,że sama wynajduje choroby .....

Edited by Renee74
Link to comment
Share on other sites

Według mnie w Pani przypadku problem jest zdcydowani zbyt złożony aby rozmawiać przez internet. Radziłbym jak najszybciej zapisać się na terapię przez NFZ (zakładam, że prywatne sesje nie wchodzą w grę). Wiem, że pewnie nie tego Pani oczekiwała ale zdania typu "wszystko będzie dobrze" raczej teraz nie pomogą.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.