Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Strach przed dentysta


Nestor
 Share

Recommended Posts

Hejka, strasznie boję się iść do dentysty przez co ukruszyly mi się trzy zęby nie wiem co robić niestety dentystka do której chciałem iść się zarejestrować bo jest mega sympatyczna babka przyjmuje tylko w nagłych przypadkach w dodatku nie wiem czy chodź jednego zęba nie udało by się odbudować jakoś nie wiem niestety czy jest to możliwe 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

bez konsultacji z dentystą czy ortodontą pewnie nie dowie się Pan czy odbudowa zęba jest możliwa.

Może Pan się zastanowić skąd się u Pana bierze lęk przed dentystą i czego właściwie się Pan obawia w związku z wizytą u niego? Powodów zapewne może być wiele. Jak Pan odnajdzie przyczynę czy swoje przekonania na temat wizyty u dentysty to można sprawdzić czy ono jest prawdziwe. Np. "boję się bólu" - są środki znieczulające, "boję się COVID" - trzeba przestrzegać reżimu sanitarnego itp.

Proszę spróbować skonkretyzować swój lęk i wtedy przyjrzeć się czy jest zasadny, czy może Pan podjąć jakieś działania aby go zmniejszyć.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cześć, strach przed dentysta jest dość częsty, sama kiedyś taki miałam. To jeszcze traumy z dzieciństwa, kiedy to niezbyt mili dentyści wiercili w zębach bez znieczulenia czy empatii. Przeczytaj sobie o tym, może jakieś wskazówki Ci pomogą: http://www.allecoudent.pl/blog/163-dentofobia-skad-sie-bierze-i-jak-pokonac-strach-przed-wizyta-u-stomatologa

Sama ze swojej strony powiem, że wizyty u dentysty są teraz tak profesjonalne, że serio nie ma się czego bać. Kompletnie nie odczuwa się żadnego bólu i dyskomfortu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.