Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Matkapolka93

Nerwica lękowa

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Bardzo proszę o porady jak sobie radzić z nerwica lękowa.

Od prawie roku zmagam się z nerwica , u specjalisty jeszcze nie byłam od lekarza rodzinnego dostałam leki pramolan biorę 2 razy dziennie i coaxil tabletka na noc. 

Bywają dni że jest dobrze,  niestety od 2tygodni jest masakra . Boli mnie głowa,  kręgosłup wmowilam sobie że to jest wina raka mózgu, wizyty u neurologa nic nie wykazała. 

Niestety w mojej głowie nadal mi siedzi że mam raka , że umrę i zostawię moja trójkę dzieci .

Tylko dla nich tak na prawdę staram się normalnie funkcjonować,  zabawa i rozmowa bardzo mi pomaga się uspokoić. 

Proszę was o pomoc jak sobie poradzić w tym trudnym okresie , chce normalnie funkcjonować bez tych natretnych myśli. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

jeżeli leki przepisane przez lekarza rodzinnego nie pomagają Pani proszę udać się na wizytę do lekarza specjalisty, który dokona powtórnej diagnostyki i zaproponuje specjalistyczne leczenie w tym psychoterapię. Podczas psychoterapii popracuje Pani nad źródłem swoich lęków i natrętnych myśli oraz nabierze Pani umiejętności jak sobie z nimi radzić. Na wizytę do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

Ból głowy czy też bóle kręgosłupa mogą również wynikać ze stresu spowodowanego Pani obawami co do własnego zdrowia. Wtedy tworzy się błędne koło: obawia się Pani choroby, to wywołuje stres, który daje objawy somatyczne, które Pani bierze za objawy choroby itd. Gdy pojawią się takie myśli może Pani powiedzieć sobie "nie chcę o tym myśleć" i skierować myśli na inny tor - skupić się np, na zabawie z dziećmi jeśli Pani to pomaga. Ważne aby nie pozwoliła Pani sobie wgłębiać się w te nieprzyjemne myśli tylko odsunąć je od siebie jak tylko się pojawią. Tego typu techniki będzie Pani miała możliwość poznać i stosować ze wsparciem terapeuty podczas psychoterapii.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Ja też zmagam się z nerwicą, lękiem społecznym i depresją, od wielu lat. Pierwsze oznaki zauważyłam już w drugiej klasie szkoły podstawowej kiedy miałam zaśpiewać piosenkę na komunii w kościele. Drżący głos i nerwowe ruchy nagrane są na kasecie VHS. Wcześniej nie było takiego lęku a przynajmniej sobie nie przypominam. Jestem Dorosłym Dzieckiem Alkoholików, w wieku nastoletnim chorowałam na bulimię i anoreksję, obecnie przyjmuję leki uspokajające i na depresję. Rozwiedziona, od 11 lat samotna, bezdzietna, lat 38. Od prawie roku jestem na drugiej w życiu emigracji. Lęk mnie nie opuszcza od wielu lat. Nie jestem w stanie spokojnie prowadzić życia, wszystkiego się boję. Budzę się z lękiem a on jest ze mną przez cały dzień. Najbardziej boję się rozmów z ludźmi którzy stoją ponad mną, czyli z przełożonym, z szefem. Nie potrafię rozmawiać z nimi spokojnie. Boję się, że mnie zwolnią z powodu moich niekompetencji w pracy, boję się że na mnie nakrzyczą, że potępią z jakiegoś powodu, że zmieszają z błotem. Boję się że nagle powinie mi się noga i coś zrobię złego, coś co będzie powodem do zwolnienia mnie. Boję się że stracę pracę i wszystko mi się zawali. Najlepiej czuję się w moim mieszkaniu, sama. Najchętniej bym z niego nie wychodziła. Nie mam ochoty na nawiązywanie znajomości, zwykle nie potrafię się do tego zmusić, choć czasem to robię z powodów czysto pragmatycznych, może kiedyś będę potrzebowała ich pomocy. Jestem stuprocentową introwertyczką. Moje lęki spowodowały we mnie choroby czysto somatyczne, choruję na endometriozę, bruksizm, miałam podejrzenie nowotworu jelita z powodu krwawień, bóle brzucha odkąd pamiętam. Wiem że to wszystko przez moje lęki. Po wielu latach nadal nie wiem, jak się ich pozbyć, jak wyrzucić z siebie tą fobię społeczną, tą nerwicę, ten drżący głos, trzęsące się ręce, drgające nogi. Jedno co daje mi ukojenie i realną pomoc to benzodiazepiny. Smutne...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.