Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg


olaa
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry proszę o pomoc, ponieważ sama już nie potrafię sobie poradzić w sytuacji która mnie otacza. Mam narzeczonego, jesteśmy razem od 5 lat i planujemy wynająć wspólnie mieszkanie. Bardzo go kocham. Wszystko wydaje się być super ale niestety nie jest. Zostałam przez niego okłamana bardzo wiele razy, w najróżniejszych kwestiach. Gdy już odzyskałam do niego zaufanie i wszystko zaczęło się układać w miarę dobrze wyszły na jaw kolejne fakty które nie dają mi spokoju. A mianowicie to, ze mój narzeczony miał bardzo dobry kontakt z jedna dziewczyna ukrywając to przede mną. Codziennie pisali, bardzo często rozmawiali przez telefon w różnych godzinach min. w nocy. Nie wiem czy się widywali (przypuszczam ze tak- bardzo długo pracuje wiec mieli ku temu czas). Rozmawiałam z nim na ten temat ale usłyszałam jedynie ze zapomniał mi o tym powiedzieć i generalnie to wszystko jest ok. Dla mnie niestety nie jest. Wybaczyłam wiele i dlatego każde kolejne kłamstwo boli mnie wiele mocniej. Mam po prostu przeczucie ze coś między nimi było. Rozmawiałam z ta dziewczyna - twierdzi ze nie. Moim zdaniem nie bez przyczyny ktoś ukrywa kontakt z kimś i to w dodatku tak dobry kontakt. Nie chce kończyć tego przez swoje przypuszczenia (nie mam dowodów zdrady) lecz nie potrafię tez tkwić w takiej niepewności. Nie umiem normalnie go całować zastanawiając się czy nie całowała go tez ona. Proszę o pomoc, chce aby ktoś ocenił to obiektywnie z drugiej strony. Czy jest możliwe aby rozmawiać po nocach i pisać codziennie przez dłuższy czas bez żadnych podtekstów? Czy po prostu ja jestem zbyt naiwnie zakochana a on to wykorzystuje? Nie chce żyć w kłamstwach. Błagam o odpowiedz 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dowodów na zdradę nie masz, więc nie próbuj sobie budować w głowie całej historii, bo będziesz się czuła tylko gorzej. Zastanów się czy faktycznie jest między wami aż tak źle, żeby miał szukać czegoś nowego za twoimi plecami. Moim zdaniem potrzebna jest wam szczera rozmowa. Jeśli on nadal Ciebie kocha i to potwierdzi, to ja bym trochę spasowała z podejrzeniami. Znajdź więcej czasu dla siebie, wyjdź do ludzi, bo prawdopodobnie podejrzenia wynikają z tego, że Tobie brakuje kontaktów koleżeńskich z płcią przeciwną i dlatego jemu chcesz to ograniczyć.

Link to comment
Share on other sites

@olaa 

Witam serdecznie na forum. Opisywana przez Panią sytuacja może wynikać z błędnego koła braku zaufania. Jeśli ktoś świadom jest tego, iż wszelkie kontakty z płcią przeciwną partner z góry uzna za podejrzane, tym bardziej skory jest je ukrywać, by nie musieć się tłumaczyć i nie przechodzić znowu gehenny związanej z odpieraniem zarzutów. W rezultacie oczywiście bardziej może to wydawać się wątpliwe i po odkryciu zdaje się jeszcze gorsze. Najwyraźniej wciąż trapi Państwa problem nieufności. Nie wiem o jakie kłamstwa chodzi i co konkretnie między Wami zaszło, ale sprawy te zdają się rzucać cień na bieżąco funkcjonowanie relacji. 

W takiej sytuacji należy postarać się samemu lub z pomocą psychologa trzeźwo ocenić ilość i wagę ewentualnych sygnałów ostrzegawczych – jeden sygnał jeszcze o niczym nie przesądza, choć może rozbudzać wyobraźnię i budzić wątpliwości. Jeśli jednak sygnałów ostrzegawczych jest zdecydowanie więcej i pojawiają się na przestrzeni dłuższego czasu, w takim wypadku to, co podpowiada Pani kobieca intuicja może być zasadne i należałoby przemyśleć zasadność kontynuowania tej relacji. 

Jeśli chodzi o problemy z zaufaniem można nad tym spróbować popracować podczas terapii par / tzw. terapii małżeńskiej. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.