Skocz do zawartości

Praca - jak zdobyć I doświadczenie zawodowe


ja-x

Polecane posty

Dzień dobry

Mam problem z pracą. Gdy na studiach mnie nie doceniano - fałszywie mnie osądzając, to trafiłam do psychologa, poradził(a), i w końcu egzamin zdałam.

A teraz mam tak z pracą. Co jest grane?

Wyrobiłam sobie zawody wg swojej osobowości - ważne i pokonałam drogę, którą poszłam. Nie są to zawody naukowe - tylko takie najbardziej potrzebne na rynku pracy,

te najbardziej poszukiwane - zawodowe (z wyższych: inżynier produktów chemicznych na ak. ekonomicznej +artystka muz., zarządzanie projektami i jeszcze ok 3 kierunków typu studium). Wszystkie one są wyrobione w renomowanych uczelniach publicznych, anie prywatnych (dla niektórych prywatne uznawane są jak szkoła średnia), i nikt mnie do tej pory nie docenił. Dodam, że w trakcie studiów wiele nad nimi pracowałam, nie miałam wolnego czasu dla siebie - ito jeszcze bardziej powinno mnie zakwalifikować wśród pracodawców do wyłonienia mojej osoby jako tej co sobie najbardziej zasłużyła na pracę. Jednak sytuacja od ok. 15 lat jest odwrotna. Nikt nie chciał mi dać I-go doświadczenia, a teraz we wszystkich portalach chcą tylko z tym doświadczeniem, którego nikt mi nie chciał dać.

Pomijam już fakt, że w "zwykłych pracach, które wykonywałam do tej pory był ciągły mobbing skierowany na mnie - tak, że wszystkie prawie moje koleżanki mnie mobbingowały przechodząc "nade mnie" tak, aby mi wyrządzić krzywdę swoim zachowaniem, pogardą dla moich kwalifikacji. I tak było chyba we wszystkich pracach, w których pracowałam do tej pory. Wcale nie było tak, jak na uczelni czy w szkole - koleżeństwo okazywało się dla mnie - nie człowiekiem - lecz "wilkiem" żerującym na moich umiejętnościach - aby je wykorzystać. Pominę to, że moje najlepsze wyniki w tych pracach były ciągle wpisywane na korzyść innych.... albo może nie powinnam tego omijać (...) to też w końcu ważne...

 

Gdy już doszczętnie mi pokazano co umieją powodując choroby i urazy poprzez nadawanie mi najcięższych, niezgodnych z prawem prac poleceniami z sufitu, musiałam odejść - ale teraz nie mam pracy. Już nie chcę pracować z nimi, ani z podobnymi ludźmi, którzy chcą mnie ciągle mobbingować przesuwając ciągle siebie w górę posługując się moimi a nie ich wynikami. 

Poprzez ten mobbing nie mam też żadnej koleżanki, żadnego towarzystwa, które pomogłoby mi wyjść z tej sytuacji - prawie wszyst=cy parli na szkło moim kosztem, a Ci, co byli "mili" nie wiedzieli jak mi pomóc lub nawet o tym nie myśleli.

 

A ja wciąż potrzebuję tego I-go doświadczenia - bo pracodawcy uwzięli się na mnie i nie chcą mi dać normalnej pracy - w sensie pracy po studiach.

Proszę mi pomóc w tej sprawie. Źle się czuję wobec tych, którym sama wmawiałam, jaką mam świetną drogę rozwoju. Miałam wrażenie, że tylko ja będę mieć po moich kierunkach pracę, gdyż nie "poszłam na łatwiznę" tj. większość moich znajomych, która wybrała łatwe studia, na których nie trzeba tak ciężko pracować jak na studiach zawodowych (kończących się tytułem typu "lekarz, artysta, inżynier). A jest jednak inaczej. Jednak nie zaakceptowano moich poglądów zawodowych, i nie wiem, dlaczego.

To, że studia mi się przedłużyły uznaję, za normalne, gdyż inżynierom w dawnych latach wszystkim się przedłużały studia i trwały o wiele lat więcej niż na uniwersytecie - po prostu są to ciężkie i trudne studia - i wśród nas jest to normalne, że studiujemy od 8 do 11 lat średnio. Więc nie wiem w czym rzecz, że nie znajduję ani jednego dobrego pracodawcy, który właściwie by mnie ocenił. Przecież o takich ludzi jak ja powinni się wszyscy bić - a tu nikt mnie nie docenia......

Proszę nie myśleć, że patrzę na Panią z góry przypadkiem. Wiem, że ludzie wybierają to, w czym potem zamierzają działać np. wedle upodobań, a ja nigdy nie chciałam po prostu iść w kierunkach uczenia kogoś lub w kierunkach badań na instytutach naukowych - dlatego rozumiem, że ktoś może mieć inne tory zawodowe dążąc do swojej kariery.

Gabrysia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.