Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Karolka

Walka w depresją, nerwicą

Recommended Posts

Witam, 

Jestem tutaj bo chce czegoś więcej się dowiedzieć, od innych osób, które może mi pomogą. Mianowicie z depresja/nerwica lękowa mam styczność już 8 lat, obecnie mam 22 lata, głównie przez to że moi rodzice byli alkoholikami, gdy byłam nastolatka traumą dla mnie było to, że doznałam kontuzji przez co nie mogłam trenować dalej siatkówki, którą trenowałam od kilku lat, która była dla mnie odskocznia od problemów rodzinnych, straciłam pasję, sens życia, przyjaciół, moja mama poznala faceta i miała mnie gdzieś, nastąpiła pierwsza próba samobójczą, przez którą byłam w szpitalu psychiatrycznym, to była dla mnie kolejna trauma, bałam się tam być jeśli ktoś był w takim miejscu wie o czym mówię, chciałam wyjść stamtad jak najszybciej i wyszłam po kilku dniach, było lepiej, w szpitalu widziałam osoby które są pogrążone w depresji i stwierdziłam że nie chce mieć takiego życia, wzięłam się w garść, chodziłam na terapie brałam leki i było dobrze. Jednak po 1.5 roku brania leków stwierdziłam że nie chce być całe życie na lekach i dam radę, razem z psychiatra odstawiłam leki. Był spokój kilka miesięcy, ale mój półroczny braciszek doznał bezdechu gdzie to ja musiałam go ratować(dziewczyna lat 15) bo mama była w szoku, co się z nim dzieje. Całe szczęście go uratowałam natomiast od tamtej pory miałam lęk przed płaczem dziecka, co tylko on płakał a to normalne u niemowlaka czy nawet na ulicy obce dziecko plakalo, doznałam ataku nerwicy, duszności, biegunki, palpitacja serca, zimne poty, omdlenia więc znowu musiałam sięgnąć po leki i było dobrze po kilku miesiącach trochę to przeszło. Natomiast przez ten cały czas tak miałam że musiałam wracać do leków, bo nie dawałam rady, w ostatniej klasie technikum miałam nawet nauczanie indywidualne bo nerwica i depresja utrudniały mi zycie, głównie przez objawy somatyczne, bałam się wychodzić z domu bo myślałam, że zemdleje i miałam straszne biegunki. Robiłam wszystkie badania od gastroskopii po kolonoskopię i wszystkie badania były  dobre, to była nerwica. Minęły 4 lata, mam 22 lata, dobrego chłopaka, mieszkamy razem, wspaniałego psa, dobra pracę,  a jednak minimalny stres powoduje że nie dam rady wyjść z łóżka /domu, mam biegunki, momenty, że zaraz upadnę obecnie nie biorę leków. Nie chcę brać leków, nie chce byc wiecznie na lekach. Pragnę starac się o dziecko z partnerem a tak się boję, boję się że poronię przez nerwice, boję się że jak dziecko będzie plakalo to nie poradzę sobie z dawnym lękiem przed płaczem dziecka, boję się że nie dam rady, a marzę o tym jak o niczym innym. Chciałabym dać radę wyjść z tego raz, a porządnie, bez leków, proszę o rady. Planuję przejść kolejna terapię ale nie stać mnie prywatnie więc muszę czekać na nfz. Myślałam o tym żeby czytać książki, motywować się cytatami każdego dnia, w gorszych momentach brać leki zwykle ziołowe na uspokojenie, pić często melisę ale wątpię że to wystarczy. 

Liczę na odpowiedź i wasze sugestie/historie

Pozdrawiam, K

Link to comment
Share on other sites

Cześć Karolciu. Poszłaś ze swoją nerwicą do psychiatry, który zajmuje się głównie wypisywaniem leków i to był błąd moim zdaniem, ale skąd mogłaś to wtedy wiedzieć. Bardzo mądrze zrobiłaś rezygnując z leków na dłuższą metę, bo one nie rozwiązują problemu, a jedynie zamieniają go na inne. Żeby rozwiązać swój problem, musisz przebyć długą drogę w głąb siebie przy wsparciu i zaangażowaniu emocjonalnym drugiej osoby. Jeśli możesz sobie jedynie pozwolić na terapię z NFZtu, to niech Bóg ma Cię w swojej opiece. Oczywiście (choć może nie do końca) żartuję - taka terapia też może pomóc. Wszystko zależy od tego jak nerwica jest silna i na jakiego terapeutę trafisz. Na forum nie da się naprawić życia, a przynajmniej ja nie wiem jak.

Załączam pocieszające, przyjacielskie przytulenie

Emilian

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.