Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Patryk99

Problem z wyprowadzka

Recommended Posts

Witam. Mam mianowicie problem, a wsród znajomych słysze tą samą odpowiedź, a chcialbym zobaczyc opinie ludzi którzy mnie nie znaja. A więc, mam 21 lat, a ojciec nie pozwala mi się wyprowadzić. Mam stabilna prace i zaoszczedzone dosc duzo pieniedzy wiec jestem w stanie sie usamodzielnic, wszystko obliczone. Ojciec twierdzi, ze nigdzie nie pojde dopoki nie bede mial zony. Po pierwsze dobrze mi samemu, a po drugie nie mam kiedy jej znalezc bo wychodze tylko w weekend i o 20:30 musze byc w domu. Moja starsza siostra uciekla z domu w podczas jego nieobecnosci, ale straciła kontakt z mama, bo on jej zabrania sie z nia widziec, a ja chcialbym utrzymac normalny kontakt z rodzina. I nie wiem jak to rozwiazac. Dziekuje za wszelką pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

ma Pan 21 lat więc jest Pan osobą pełnoletnią i zgodnie z prawem ma Pan prawo decydować o swoim życiu. Ma Pan wszelkie prawa i obowiązki wynikające z dorosłości. Pisze też Pan, że jest Pan niezależny finansowo od rodziców, więc może Pan rozpocząć samodzielne, niezależne życie.

Pana ojciec stara się wprowadzić swoje kryteria i narzucić Panu swój sposób widzenia świata. To od Pana zależy czy Pan się podporządkuje. Czasami tak jest, że rodzicom trudno zaakceptować fakt, że dzieci dorastają i chcą żyć po swojemu, często inaczej niż chcieliby tego rodzice. W pewnym momencie relacja rodzic-dziecko powinna zmienić się na dorosły-dorosły, co nie oznacza braku szacunku, miłości czy chęci wspierania się nawzajem.

Opisuje Pan autokratyczne zachowania ojca - to on decyduje o której Pan ma wracać do domu, kiedy ma Pan się uzależnić i co zrobić, to on zezwala lub nie na utrzymywanie kontaktów Pana siostry z matką. Nie wiadomo jak się zachowa gdy Pan sprzeciwi się jego woli. Może kontakt z rodziną przez jakiś czas będzie ograniczony.

Nie wiem czy Pan ma kontakt z siostrą żeby z nią porozmawiać o swojej i jej sytuacji i o tym jak ona sobie radzi z odrzuceniem przez ojca.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.