Skocz do zawartości

Dylemat


Bodzix79

Polecane posty

Witam. Jestem w małżeństwie 19 lat mam 41. Kiedyś przeczuwałem że żona mnie zdradza. Po kilku latach okazało się że miałem rację zrobiła to 2 razy z swoim szefem czego ponoć bardzo żałuję ona i mówi że było tragicznie. Skończyła to odrazu. Ja żyłem w przekonaniu że zdradziła mnie i też ostatnio poszedłem na lewo co ona wyczaiła i się przyznała też że kilka z 8 lat temu było jak czułem. Ja się zakochałem w swojej nowej pani ale kocham też żonę. Mamy dzieci 12 i 28 lat i kredyt na mieszkanie. Kłócimy się ostatnio często. Ale ciężko przekreślić wszystko. Ona chce walczyć ale wypomina mi no stop i kontroluje. Nie wiem co robić. Kochanka ma też męża ale go nie kocha ma też małe 7 lat dziecko. Nie mam pojęcia co zrobić. Przy żonie mi wygodnie i swojsko. Nie mamy jak odejść z tą drugą bo nie ma gdzie i dzieci. Ale z drugiej strony nie za bardzo chce odchodzić od żony dała mi dzieci i kilkanaście lat. Mam żal do niej była moim skarbem i dziewica co było dla mnie mega cenne. Co robić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siema. 19 lat to spory kawał czasu i rzeczą naturalną jest, że nawet po 10 latach wspólnego życia przyzwyczajamy się do partnera, staje się on powszedni, nudny. Łatwo można wtedy ulec pokusie zasmakowania chlebka z innego pieca. Żona miała pecha, albo właśnie szczęście, bo nie trafiła na kogoś kto skradłby jej serce. Tobie się trafiła pewnie młodsza od żony, ognista w łóżku kobieta, która wykorzystuje Cię do zrekompensowania sobie swojego nieudanego związku. Obstawiam, że przy Tobie może się otworzyć, pożalić na niedobrego męża i wyciągnąć od Ciebie uczucia, których on nie zapewnia. Ale skoro wzięła ślub z kimś, kogo nie kocha albo szybko kochać przestała, to ja bym podejrzliwym wzrokiem patrzył na jej przejawy uczuć. Widzę, że w gruncie rzeczy jesteś dobrym człowiekiem, a jeśli do tego kochasz żonę, to uważam, że powinieneś zostawić tę swoją nową panią z jej problemami i zająć się naprawianiem relacji z żoną, tym bardziej, że, jak mówisz, ona chce walczyć. Wasze młodsze dziecko na pewno też potrzebuje obojga rodziców, a jeszcze bardziej dogadujących się rodziców. Nic dziwnego, że żona kontroluje i wypomina, bo słusznie czuje się zagrożona i niepewna. Nawet jeśli nie ma dowodów na istnienie Twojej kochanki, to na pewno intuicyjnie to wyczuwa.  Tak więc proponuje zastanowić się co takiego niezwykłego daje Ci kochanka, czego nie dostajesz od żony, a jeśli to jest dla Ciebie oczywiste, to od razu przystąpić do budowania/odbudowywania tego z matką Twoich dzieci. Na początek dobrze byłoby wybaczyć, zrozumieć i zapomnieć o jej wyskokach w bok, tak samo jak proponuję zapomnieć o Twoim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest łatwe. Ja pokochałem tamta. Żona jest ostatnio bardzo uszczypliwa. Jakby ona nie zrobiła nic. To ona pierwsza poszła i kłamała mnie przez parę lat. Jakby mnie nie przyłapała nigdy by się nie przyznała. Mętlik w głowie. Ta druga też ma problem z mężem i odejściem. Nie ułatwiają nam. Nie za bardzo wiem co dalej robić. Do tamtej mnie ciągnie bardzo a żona ostatnio bardzo działa na nerwy. Chyba zostawię to losowi. Może coś jest zapisane nam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.