Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Bodzix79

Dylemat

Recommended Posts

Witam. Jestem w małżeństwie 19 lat mam 41. Kiedyś przeczuwałem że żona mnie zdradza. Po kilku latach okazało się że miałem rację zrobiła to 2 razy z swoim szefem czego ponoć bardzo żałuję ona i mówi że było tragicznie. Skończyła to odrazu. Ja żyłem w przekonaniu że zdradziła mnie i też ostatnio poszedłem na lewo co ona wyczaiła i się przyznała też że kilka z 8 lat temu było jak czułem. Ja się zakochałem w swojej nowej pani ale kocham też żonę. Mamy dzieci 12 i 28 lat i kredyt na mieszkanie. Kłócimy się ostatnio często. Ale ciężko przekreślić wszystko. Ona chce walczyć ale wypomina mi no stop i kontroluje. Nie wiem co robić. Kochanka ma też męża ale go nie kocha ma też małe 7 lat dziecko. Nie mam pojęcia co zrobić. Przy żonie mi wygodnie i swojsko. Nie mamy jak odejść z tą drugą bo nie ma gdzie i dzieci. Ale z drugiej strony nie za bardzo chce odchodzić od żony dała mi dzieci i kilkanaście lat. Mam żal do niej była moim skarbem i dziewica co było dla mnie mega cenne. Co robić? 

Link to comment
Share on other sites

Siema. 19 lat to spory kawał czasu i rzeczą naturalną jest, że nawet po 10 latach wspólnego życia przyzwyczajamy się do partnera, staje się on powszedni, nudny. Łatwo można wtedy ulec pokusie zasmakowania chlebka z innego pieca. Żona miała pecha, albo właśnie szczęście, bo nie trafiła na kogoś kto skradłby jej serce. Tobie się trafiła pewnie młodsza od żony, ognista w łóżku kobieta, która wykorzystuje Cię do zrekompensowania sobie swojego nieudanego związku. Obstawiam, że przy Tobie może się otworzyć, pożalić na niedobrego męża i wyciągnąć od Ciebie uczucia, których on nie zapewnia. Ale skoro wzięła ślub z kimś, kogo nie kocha albo szybko kochać przestała, to ja bym podejrzliwym wzrokiem patrzył na jej przejawy uczuć. Widzę, że w gruncie rzeczy jesteś dobrym człowiekiem, a jeśli do tego kochasz żonę, to uważam, że powinieneś zostawić tę swoją nową panią z jej problemami i zająć się naprawianiem relacji z żoną, tym bardziej, że, jak mówisz, ona chce walczyć. Wasze młodsze dziecko na pewno też potrzebuje obojga rodziców, a jeszcze bardziej dogadujących się rodziców. Nic dziwnego, że żona kontroluje i wypomina, bo słusznie czuje się zagrożona i niepewna. Nawet jeśli nie ma dowodów na istnienie Twojej kochanki, to na pewno intuicyjnie to wyczuwa.  Tak więc proponuje zastanowić się co takiego niezwykłego daje Ci kochanka, czego nie dostajesz od żony, a jeśli to jest dla Ciebie oczywiste, to od razu przystąpić do budowania/odbudowywania tego z matką Twoich dzieci. Na początek dobrze byłoby wybaczyć, zrozumieć i zapomnieć o jej wyskokach w bok, tak samo jak proponuję zapomnieć o Twoim.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest łatwe. Ja pokochałem tamta. Żona jest ostatnio bardzo uszczypliwa. Jakby ona nie zrobiła nic. To ona pierwsza poszła i kłamała mnie przez parę lat. Jakby mnie nie przyłapała nigdy by się nie przyznała. Mętlik w głowie. Ta druga też ma problem z mężem i odejściem. Nie ułatwiają nam. Nie za bardzo wiem co dalej robić. Do tamtej mnie ciągnie bardzo a żona ostatnio bardzo działa na nerwy. Chyba zostawię to losowi. Może coś jest zapisane nam 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.