Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Analogia

relacje więcej niż z jednym partnerem

Recommended Posts

Mam 30 lat. Od 4 lat spotkam się z mężczyzną, który jest ode mnie starszy o 30 lat (ma żonę i 2 już dorosłych dzieci), nie mieszka z rodziną gdyż jego miejsce pracy znajduje się w innym kraju. Jego żona nigdy nie pracowała i on ją ciągle utrzymuje jak również już dorosłe dzieci. Twierdzi, że "finansowo" nigdy nie zostawi żony. Od 4 lat również się z nią nie rozstał. Na początku naszej relacji bardzo o to zabiegałam, teraz już się do tego przyzwyczaiłam i trwam w tym związku, który jest związkiem również na odległość ale co najmniej 1 w tygodniu się spotykamy.
Od 2 lat jestem również w intensywnej seksualnie relacji z jego przyjacielem, mężczyzną również starszym ode mnie o 30 lat. Mieszkamy w jednym mieści. Ma żonę i córkę. Jest na etapie rozwodu. On wie jaka jest moja sytuacja z pierwszym partnerem, natomiast pierwszy partner odkrył zdradę ale ją wybaczył i aktualnie tkwi w przekonaniu, że zakończyłam tę relację.
2 partner proponuje mi stały związek po rozwodzie. Jednak ja nie mogę, nie potrafię, na poziomie emocjonalnym, zamknąć pierwszej relacji i obawiam się stałego związku gdyż wydaje mi się (2partner) osobowością narcystyczną.
Dodam, że podczas trwania tych relacji weszłam w flirt z przyjacielem 2 partnera.  

Jednocześnie nie mogę się zdecydować na poważny krok. Nie potrafię z tych relacji zrezygnować. Boję się bycia sama ale obawiam się bycia w stałym związku. Czuję, że to mnie uzależnia jednocześnie depersonalizuje.

Aktualnie czuję się bardzo zmęczona tą sytuacją. Mam wahania nastroju, stany depresyjne. Nie odczuwam już co sprawia mi przyjemność i jakie są moje wartości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.