Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Karolina002

Czy dać szansę tej znajomości?

Recommended Posts

Cześć wszystkim, może tutaj coś mi doradzicie. Nie wiem kompletnie co robić. W lipcu poznałam pewnego faceta, 28 lat, bardzo ogarnięty życiowo. Po pierwszym spotkaniu na żywo dostał małpiego rozumu. Zrobił się nachalny, chciał się spotykać codziennie, mówił nawet o ślubie, ja oczywiście nie brałam tego poważnie. Powiedziałam mu że jest spoko facetem ale ja nie umiem po jednym spotkaniu stwierdzić czy coś z tego będzie czy nie, chciałabym go poznać. Spotkaliśmy się jeszcze kilka razy, ja się zaczęłam angażować, w pewnym momencie on zaczął mnie strasznie odpychać od siebie, widział że mi zależy, zrobił się chamski, nerwowy, próbował celowo wzbudzić zazdrość. Gadał jakieś głupoty. Mówił że boi się zaangażować, że to się może nie udać, robił ze mnie idiotke.

Dałam sobie z nim spokój, poprosił o spotkanie... Powiedział że on mnie przeprasza ale od 5 lat bierze leki psychotropowe, że jest bardzo wrażliwy, rozstanie, specyfika pracy spowodowała że nie radził sobie. Trafiłam na zły okres bo on akurat zmniejszał dawkę ale on jest zupełnie innym człowiekiem. Teraz całkowicie przestaje brać te leki i mówi że już jest "normalny". Ja się nie znam na tym, nie wiem czy dac temu facetowi szansę, czy życie z nim może być katastrofą.

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Ryzyko jest. Nie wiadomo jak poważne są te jego zaburzenia psychiczne, ale skoro od 5 lat "jedzie" na psychotropach i dalej ma dziwne zachowania, to raczej dobrze nie jest. Leki chyba stosuje się po to, żeby tymczasowo ustabilizować nastrój i zająć się rozwiązywaniem problemu na psychoterapii, a nie liczyć na to, że te lekarstwa wszystko same wyleczą. Ja bym tak od razu nie wierzył w to, że odstawił leki i jest normalny, bo żeby zatrzymać przy sobie fajną dziewczynę może zwyczajnie kłamać. 

Jak to mówią mechanicy samochodowi, gdy nie są pewni czy pojawi się usterka - jeździć, obserwować.

...a na pewno nie polecam się zbytnio angażować skoro to dopiero początek. Życie z nim może się okazać katastrofą, ale wróżek na forum chyba nie ma i nie da się tego przewidzieć. Ja jednak raczej dałbym sobie spokój.

Link to comment
Share on other sites

@Karolina002

przede wszystkim najpierw powinna Pani przyjrzeć się swoim emocjom jakie Pani czuje w relacji z tą osobą oraz temu jakie Pani ma oczekiwania co do ewentualnej przyszłości z nim. Jeśli Pani chce kontynuować znajomość to powinna Pani dowiedzieć się z jakiego powodu znajomy się leczy, a potem sama dowiedzieć się jak najwięcej o tym zaburzeniu i co to może znaczyć dla Pani w przyszłości.

Leki psychotropowe to leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych i powinny być brane pod kontrolą lekarza psychiatry, a chory powinien też uczestniczyć w psychoterapii. Zaburzenia psychiczne mogą być przewlekła i nawracające. Długotrwałe stosowanie niektórych leków może być uzależniające. Powinna Pani o tym wszystkim wiedzieć aby świadomie podjąć decyzję o charakterze Waszej relacji.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Z tego co wiem on dostał zaburzeń lękowych. Zaczęło się od objawów fizycznych typu uderzenia gorąca, przyspieszone tętno, suchość w jamie ustnej, dziwne sny, budził się podobno w nocy bez powodu. Nie umiał się wyluzować. Był on w dwóch poważnych kilkuletnich związkach, gdzie się bardzo angażował, a relacja się zakończyła. Pracuje jako strażak, spotyka się niekiedy że śmiercią, zwłokami. Powiedział że nie daje sobie z tym rady psychicznie. Od 5 lat bierze leki, ale nie chodzi do psychiatry. Jest pewny że po odstawieniu leków znowu bedzie jak dawniej. Jednak według mnie chyba nie jest to możliwe.

Link to comment
Share on other sites

Ja też bym powiedział, że nie jest to możliwe. No chyba, że będzie miało miejsce jakieś niewytłumaczalne uzdrowienie. Dwa razy boleśnie przechodził złamanie serca, co odbiło się na jego psychice. Z jednej strony panicznie boi się związku, bo nie chce znowu narazić się na odrzucenie i związane z nim cierpienie, ale z drugiej strony dalej szuka swojej życiowej miłości, w którą będzie mógł się zaangażować bez reszty i nadać sens swojemu życiu, zaznać szczęścia itp. Być może już w dzieciństwie został pokaleczony psychicznie, a głęboki związek i założenie nowej rodziny miało być lekarstwem na jego wewnętrzną niedolę. Bardzo mu zależało na związku, było widać, że jest potrzebujący. Kobiety taka postawa odpychała, i zamiast dostać swoje lekarstwo, dostał kopa w dupę. 

Tabletki nie rozwiązują problemów, a jedynie chowają je na chwilę do szafy. Żeby rozwiązać problemy trzeba się z nimi zmierzyć. Skoro jest strażakiem, to odwagi i siły powinien mieć wystarczająco dużo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.