Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

MARTAIDK

Nie wiem jak sobie poradzić

Recommended Posts

Jestem studentką niedługo 4 roku, mam 22 lata.

Od 16 roku życia nachodziła mnie myśl o samobójstwie, zawsze kończyło się tylko na planach, czasami było lepiej, czasami gorzej. Nigdy nie byłam lubianym dzieckiem ale liceum było najgorszym okresem w życiu pod tym względem. Zawsze byłam sama, nikt w klasie mnie nie akceptował. Dowiedziałam się również iż tata jest chory na raka. 

Nikt się mną nie przejmował, w domu miałam się tylko uczyć abym się dostała na studia, nigdy nie miałam hobby.  Przez ostatnie dwa lata moja rodzina wpadła w dość duże długi. Staram się pomóc rodzicom, nawet wzięłam 2 kredyty tylko żeby im pomóc. Od rodziców tylko słyszę iż jestem nierobem i nieukiem, staram się jak mogę ale nikt tego nie widzi. Ostatnio plany o samobójstwie znów stały się realne.

Nie radzę sobie z presją studiów, pracy i stresu w domu. Najchętniej nie wychodziłabym z łóżka i nic nie robiła. Wiem że potrzebuje pomocy, ale również wiem że jak mnie zabraknie to znikną wszystkie problemy.

Proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

opisuje Pani stan silnie obniżonego nastroju, który wymaga konsultacji z lekarzem psychiatrą. Na wizytę do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania, rozmowa może odbyć się telefonicznie. To bardzo ważne aby Pani z takiej pomocy skorzystała.

Być może na Pani stan wpływa zbyt duże obciążenie obowiązkami - studia i praca, krytyczne nastawienie i oceny rodziców oraz poczucie, że Pani wciąż nie realizuje ich oczekiwań. Natomiast jest Pani osobą dorosłą, samodzielną i ma Pani prawo a nawet obowiązek zadbać o siebie i swoją przyszłość.

Jeśli Pani zadaniem, narzuconym przez rodziców było podjęcie studiów to może już wypełniła Pani ich oczekiwania wobec siebie? Jakie Pani ma potrzeby i co Pani dla siebie chciałaby osiągnąć w życiu? Dobrze by było aby przyjrzała się Pani swojej sytuacji trochę z dystansu i porozmawiała o tym z psychologiem.

A na koniec: jeśli długi, które ma rodzina wynikają z decyzji jakie podjęli Pani rodzice to nie muszą one Pani dotyczyć. Warto w tej sprawie skonsultować się z prawnikiem. Może Pani poszukać porad w internecie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.