Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Dzień dobry. Trafiłam na opis cyklofrenii na medonet.pl i zastanawiam się, czy może to dotyczyć mnie i czy powinnam się martwić i umówić na wizytę.

Jestem kobietą, mam 26 lat. Od zawsze byłam raczej leniwa, trudno mi jest się do czegoś zmotywować, w szkole sobie radziłam, bo byłam zdolna, ale uczyłam się mało. Angażowałam się za to mocno w KSM i byłam przez chwilę nawet prezesem. Organizowałam wszystko i zależało mi na tym, żeby tam było jak najlepiej.

Na studiach medycznych (wyniki matur świetne) nie mogłam się zmusić do nauki. Łatwo się wkręciłam w gry online i potrafiłam grać non stop odkładając obowiązki na później. Trudno mi też się było zmotywować i nadal trudno do sprzątania na bieżąco - sprzątam, jak się już zrobi bałagan.

Próbowałam się podjąć kilku biznesów internetowych, ale szybko moje lenistwo brakło górę mimo początkowych sukcesów. 

Na ten moment stworzyłam grupę na Facebooku w danym temacie, który potrafię śledzić, czytać, wszystko sprawdzać w tym temacie. Odpowiadam na każdy post i kontruluję, czy wszystko jest w porządku. 

Zazwyczaj mało się przejmuję nieważnymi rzeczami, jakoś to będzie, daję sobie radę w życiu, jestem szczęśliwa.

Ale ze dwa razy w roku (zauważyłam to chyba od czasów liceum, nie jestem pewna) - ostatnio to było z tydzień temu - mam takie dni, że jestem wściekła, chce mi się płakać, czasem dochodzi uczucie ściśnięcia w żołądku jak przy stresie. Tylko nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Nie umiem powiedzieć, dlaczego jestem zła czy smutna. 

To są zdecydowanie silniejsze uczucia niż przy PMS. Gdzie jestem bardziej nerwowa, ale coś faktycznie musi mnie wkurzyć lub zasmucić. Plus wtedy przy PMS bardziej się kontroluję. 

Czy to jest normalne i po prostu powinnam nad sobą pracować czy jednak faktycznie problem może być taki, że potrzebuję pomocy specjalisty? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.