Jump to content
trets

Bulimia

Recommended Posts

Witam , mam pewien problem , moja dziewczyna którą bardzo kocham ma problem z nerwicą i chyba ma bulimię , czasem nagle źle sie czuje

Nierzadko kończy się to wymiotami , gdy tylko zaboli ją brzuch leci wymiotować , nie mogę jej od tego odciągnąć bo prawie każdy ból brzucha kończy się wizytą w toalecie i prowokowaniem wymiotów , ciągle jej mówię o wizycie u psychologa ale była już u kilku którzy po prostu brali kasę przytakując jej wogłóle nie słuchając , bardzo się o nią martwię staram się ją odciągać od tego jak tylko mogę ale czuje że to silniejsze od niej czuje się bezradny nie wiem jak jej pomóc , może ktoś miał podobny problem i zechce powiedzieć jak to przezwyciężył . Bardzo ją kocham i martwię się o nią , proszę was więc o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

żeby stwierdzić bulimię najpierw trzeba wykluczyć problemy somatyczne. Pisze Pan o tym, że partnerka skarży się na ból brzucha i potem wymiotuje. Może warto aby udała się na wizytę do gastrologa.

Kolejna sprawa czy te wymioty są przez nią prowokowane? W jakich sytuacjach wymiotuje? Czy stosuje jakąś dietę, odchudza się, je nieregularnie, mało lub nagle olbrzymie ilości?

To co Pan może zrobić to próbować namówić ją na wizytę u specjalisty: gastrologa, psychodieteyka-psychologa, powtarzając, że Panu na niej zależy, kocha ją Pan i martwi się Pan o jej stan zdrowia. Że widzi Pan, że ona sobie nie radzi, przeżywa jakieś trudności i chciałby Pan aby się z Panem podzieliła po co to robi i, że będzie Pan ją wspierał i łatwiej Wam będzie gdy zasięgniecie porady specjalisty. Konsultacja z psychodietetykiem może odbyć się on-line na portalu OcalSiebie.

Załączam link do artykułu o zaburzeniach odżywiania

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.