Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Ankaaaxd

Czy ona jest z nim dla pieniędzy?

Recommended Posts

Poznałam go prawie 3 lata temu. Nazwijmy go Tomek. Teraz jesteśmy narzeczeństwem. Myślimy o ślubie, pracy może własnym biznesie za x lat... Jest też i jego brat - brat bliźniak mający dziewczynę od ponad 4 lat i o nich tu mowa. Nazwijmy go Bartek.

Jako że bracia dostali mieszkanie od rodziców (zapisane na rodziców) na czas studiów i teraz po studiach tam mieszkają. 

Bartek studia skończył 2 lata temu, pracuje w zawodzie a jego dziewczyna studiuje w innym mieście. Mimo odległości każda wolną chwilę spędza z Bartkiem.

jest także Tomek i ja. Ja skończyłam studia, natomiast Tomek właśnie chce się niedługo bronić- wszystko opóźnione przez koronawirusa. Cały poprzedni tok mieszkaliśmy razem, ale z powodu mojego braku pracy postanowiliśmy wrócić do swoich domów- Tomek do mieszkania z bratem. Tu właśnie zaczyna się problem. Bartkowi nie podoba się, że Tomek zajmuje zbyt długo lazienke, zostawia bałagan w kuchni, siada przy biurku które ON kupił. Jest po prostu sfrustrowany, że ostatnie 4 lata jego brat wpadał tylko na 2-3 miesiące gdy nie było szkoły a resztę czasu miał całe mieszkanie dla siebie- dziwne ale zrozumiałe.

mieszkanie jest nowe- około 6-letni apartament z ochroniarzem, który otworzy ci drzwi „gdy tylko kiwniesz, ze chcesz wejść”. Mieszkanie miało być w pewnym sensie Bartka, a Tomek miał dostać inne- nowe. Tak wiec Bartek czuje się bardziej pewny ze będzie jego, choć wciąż zapewnia ze nie wierzy w obietnice rodziców o przepisaniu na własność. Chwali się tym natomiast jego dziewczyna. 

I tu dopiero historia właściwa.

ona nie zna ich rodziców. Pytana czy nie chciała by ich poznać odpowiada ze nie ma takiej potrzeby. Kiedy zaś rodzice przykezdzaja - kilka godzin przed przyjazdem wraca do swojego domu i wraca dzień po tym gdy rodzice odjeżdżają. Podczas koronawirusa uczyła się online wiec ostatnie 6 mies. mieszkała u Bartka i zapowiada się że najbliższy emeryt studiów także spędzi u niego w mieszkaniu. Nie czuje potrzeby także wracania nawet na tydzień do siebie do domu, do starszej mamy która mieszka sama. Przy swoich znajomych i Bartku „w żartach” śmieje się że niedługo w spadku dostanie mieszkanie od rodziców. Pyta Tomka czy się wyprowadza niedługo bo „coś tam planował”. Bierze bez pytania rzeczy należące do rodziców np. czapkę mamy.

z drugiej strony robi to co chce Bartek: „idź mi do kfc po grandera” i idzie, „idź po zakupy” idzie. Bartek z racji wielkiej oszcednosci i skąpstwa na wodzie i prądzie każe jej jeść z tego samego talerza co on tym samym sztućcem przez minimum dwa dni „bo się przetrze papierem” chodzi o to, że w zdrowej relacji gdzie dziewczyna nie chce być traktowana po „dziadowsku” odmówi, ponieważ woli czysty talerz (przynajmniej ja bym tak zrobiła).

rzedko kiedy sprząta lub mało dokładnie. Czasem tylko leży lub gra na ps, potem wychodzą sobie zjeść po czym wracają i dalej zajmują się sobą. Zdarza się, ze spędzają wieczory osobno- każdy w innym pokoju grając samemu- mimo że cały dzień Bartek pracował. Nie czują potrzeby spędzania czasu ze sobą. Ona próbowała go zostawić już kilka razy ale jakoś tego nie zrobiła. 

I moje pytanie brzmi: czy ona na prawdę go kocha i tak wyglada ich relacja, czy ona godzi się na wykonywanie poleceń, jedzenia z brudnego talerza i mieszknia w miejscu gdzie wszędzie (klamki od drzwi, krzesła, fotele, łóżka komoda, stoły) są porozwieszane ubrania Bartka „żeby się nie wygniotły” lub „bo tam ich miejsce” tylko dlatego aby skorzystać z faktu że półmilionowe mieszkanie może być w przyszłości Bartka (a wiec tez jej, bo sama pochodzi z biednej rodziny), czy po prostu ona na prawdę go kocha i tak po prostu wyglada ich relacja partnerska. 

Dodam ze poza tym ze nie chce poznawać rodziców nie chce tez ślubu czy dzieci. Właśnie jechali na urlop i chcą odwiedzić dziadków- dziadkowie mieszkają około 1km od domu ich rodziców i nie zamierzają ich nawet odwiedzić na 1 godzine.

co o tym sądzić? Czy to miłość?

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Spoiwem relacji nie musi być tylko miłość, są jeszcze inne wymiary: przywiązanie, zaufanie, bliskość, pożądanie, przyjaźń, akceptacja, wsparcie i wiele innych. Miłość jako taka też dla różnych osób może oznaczać coś innego.

Trudno określić co łączy opisywaną przez Panią parę nie rozmawiając z nimi. Pisze Pani, że są ze sobą 4 lata. Partnerka chciała odejść ale nie zrobiła tego. Z jakiegoś powodu godzi się na takie traktowanie siebie jakie Pani opisuje. Powody mogą być różne: niska samoocena, obawa przed odrzuceniem, podobne schematy zachowania w relacji wyniesione z domu, przyzwyczajenie i lęk przed zmianą.

Natomiast jak rozumiem oboje są dorosłymi osobami i sami są odpowiedzialni za swoje życie.

Może Pani sama siebie zapytać dlaczego dla Pani ich relacja jest ważna, jakie emocje budzi w Pani i czy chce Pani podjąć jakieś działania?

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.