Skocz do zawartości

Czy ona jest z nim dla pieniędzy?


Ankaaaxd

Polecane posty

Poznałam go prawie 3 lata temu. Nazwijmy go Tomek. Teraz jesteśmy narzeczeństwem. Myślimy o ślubie, pracy może własnym biznesie za x lat... Jest też i jego brat - brat bliźniak mający dziewczynę od ponad 4 lat i o nich tu mowa. Nazwijmy go Bartek.

Jako że bracia dostali mieszkanie od rodziców (zapisane na rodziców) na czas studiów i teraz po studiach tam mieszkają. 

Bartek studia skończył 2 lata temu, pracuje w zawodzie a jego dziewczyna studiuje w innym mieście. Mimo odległości każda wolną chwilę spędza z Bartkiem.

jest także Tomek i ja. Ja skończyłam studia, natomiast Tomek właśnie chce się niedługo bronić- wszystko opóźnione przez koronawirusa. Cały poprzedni tok mieszkaliśmy razem, ale z powodu mojego braku pracy postanowiliśmy wrócić do swoich domów- Tomek do mieszkania z bratem. Tu właśnie zaczyna się problem. Bartkowi nie podoba się, że Tomek zajmuje zbyt długo lazienke, zostawia bałagan w kuchni, siada przy biurku które ON kupił. Jest po prostu sfrustrowany, że ostatnie 4 lata jego brat wpadał tylko na 2-3 miesiące gdy nie było szkoły a resztę czasu miał całe mieszkanie dla siebie- dziwne ale zrozumiałe.

mieszkanie jest nowe- około 6-letni apartament z ochroniarzem, który otworzy ci drzwi „gdy tylko kiwniesz, ze chcesz wejść”. Mieszkanie miało być w pewnym sensie Bartka, a Tomek miał dostać inne- nowe. Tak wiec Bartek czuje się bardziej pewny ze będzie jego, choć wciąż zapewnia ze nie wierzy w obietnice rodziców o przepisaniu na własność. Chwali się tym natomiast jego dziewczyna. 

I tu dopiero historia właściwa.

ona nie zna ich rodziców. Pytana czy nie chciała by ich poznać odpowiada ze nie ma takiej potrzeby. Kiedy zaś rodzice przykezdzaja - kilka godzin przed przyjazdem wraca do swojego domu i wraca dzień po tym gdy rodzice odjeżdżają. Podczas koronawirusa uczyła się online wiec ostatnie 6 mies. mieszkała u Bartka i zapowiada się że najbliższy emeryt studiów także spędzi u niego w mieszkaniu. Nie czuje potrzeby także wracania nawet na tydzień do siebie do domu, do starszej mamy która mieszka sama. Przy swoich znajomych i Bartku „w żartach” śmieje się że niedługo w spadku dostanie mieszkanie od rodziców. Pyta Tomka czy się wyprowadza niedługo bo „coś tam planował”. Bierze bez pytania rzeczy należące do rodziców np. czapkę mamy.

z drugiej strony robi to co chce Bartek: „idź mi do kfc po grandera” i idzie, „idź po zakupy” idzie. Bartek z racji wielkiej oszcednosci i skąpstwa na wodzie i prądzie każe jej jeść z tego samego talerza co on tym samym sztućcem przez minimum dwa dni „bo się przetrze papierem” chodzi o to, że w zdrowej relacji gdzie dziewczyna nie chce być traktowana po „dziadowsku” odmówi, ponieważ woli czysty talerz (przynajmniej ja bym tak zrobiła).

rzedko kiedy sprząta lub mało dokładnie. Czasem tylko leży lub gra na ps, potem wychodzą sobie zjeść po czym wracają i dalej zajmują się sobą. Zdarza się, ze spędzają wieczory osobno- każdy w innym pokoju grając samemu- mimo że cały dzień Bartek pracował. Nie czują potrzeby spędzania czasu ze sobą. Ona próbowała go zostawić już kilka razy ale jakoś tego nie zrobiła. 

I moje pytanie brzmi: czy ona na prawdę go kocha i tak wyglada ich relacja, czy ona godzi się na wykonywanie poleceń, jedzenia z brudnego talerza i mieszknia w miejscu gdzie wszędzie (klamki od drzwi, krzesła, fotele, łóżka komoda, stoły) są porozwieszane ubrania Bartka „żeby się nie wygniotły” lub „bo tam ich miejsce” tylko dlatego aby skorzystać z faktu że półmilionowe mieszkanie może być w przyszłości Bartka (a wiec tez jej, bo sama pochodzi z biednej rodziny), czy po prostu ona na prawdę go kocha i tak po prostu wyglada ich relacja partnerska. 

Dodam ze poza tym ze nie chce poznawać rodziców nie chce tez ślubu czy dzieci. Właśnie jechali na urlop i chcą odwiedzić dziadków- dziadkowie mieszkają około 1km od domu ich rodziców i nie zamierzają ich nawet odwiedzić na 1 godzine.

co o tym sądzić? Czy to miłość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.