Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Marcin99

Brak akceptacji relacji przez rodziców

Recommended Posts

Witam, otóż mam 20 lat, niedługo 21 i studiuję. Jakiś czas temu poznałem bardzo sympatyczną dziewczynę, jest 5 lat młodsza ode mnie. Charakter ma cudny. Uczy się w liceum. Problem pojawił się 2 miesiące temu kiedy rodzice dowiedzieli się ile ma lat. Od tamtej pory spotykam się z docinkami z ich strony, czasami próba normalnej rozmowy kończy się awanturą, że nie jest to dziewczyna dla mnie, bo ma 16 lat (jest to jeden jedyny argument, że jest gówniarą i ma mleko pod nosem). Od niedawna się zastanawiam, czy może to jednak ze mną jest coś nie tak. Dodam, że nie oglądam się specjalnie za tak młodymi licealistkami (rok temu byłem w związku z rówieśniczką przez długi czas, lecz to nie było to), ale ona jest na prawdę wyjątkowa i bardzo lubię spędzać z nią czas na rozmowie. Czy na tym etapie serio jest to aż tak duża różnica wieku, że musi to spotykać się z krytyką najbliższych ? Bardzo męczy mnie już ta sytuacja a nie mam z kim o tym porozmawiać.

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Gdy byłem w Twoim wieku też miałem dziewczynę 5 lat młodszą. Przez myśl mi mnie przeszło, że jest w tym coś złego. Nigdy też nie słyszałem, żeby ktoś z naszych rodzin, znajomych, w ogóle ktokolwiek miał z tym jakiś problem. Z Tobą i Twoją dziewczyną jest wszystko w porządku, za to ewidentnie Twoi rodzice mają problem ze sobą. Nie wiem czym się kierują, ale to co robią nazwałbym przemocą psychiczną i praniem mózgu. Na pewno nie powinni tak się zachowywać. Pewnie próbowałeś im wytłumaczyć, że to Twoje życie, Twoje uczucia i decyzje i nie powinni się wtrącać? Jeśli przedstawiane na chłodno logiczne argumenty do nich nie trafią, a musisz z nimi mieszkać, to chyba będziesz musiał popracować nad wewnętrznym spokojem, żeby nie przejmować się ich atakami i przeczekać aż się przyzwyczają albo dziewczyna stanie się pełnoletnia. No chyba że coś innego sobie ubzdurają. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.