Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam. 

Jestem Natalia. Mam 23 lata. Mam problem, ponieważ moja siostra od zawsze drwi ze mnie, odkąd byłam dzieckiem. Jakiś czas temu zaczęła czepiać się mnie o wszystko nawet o moje zwierzęta. Wie, że kocham je ponad wszystko aczkolwiek musiałam się wyprowadzić z domu rodzinnego, by odpocząć psychicznie, gdyż ona tam przyjeżdżała. Chce zgłosić to do TOZ, że ja niby je porzuciłam, gdy są pod opieką mojego taty. To jest pierwsza sprawa, w której niszczy mnie psychicznie. Druga sprawa : dałam jej do zrozumienia, że nie chce mieć z nią nic wspólnego. Zablokowałam ją na Facebooku i na telefonie a więc zaczęła wykorzystywać konto firmowe firmy, w której pracuje do spraw prywatnych (zgłosiłam to jej szefowi) i do dalszego pisania do mnie. Zablokowałam również to konto firmowe ale wiem, że to kwestia czasu gdy zacznie pisać do mnie z konta jej syna. Przez jej drwienie, nękanie, znieważanie ("nic sobą nie reprezentujesz, nawet pies jest mądrzejszy od ciebie itd.) pogorszył się mój stan psychiczny oraz zdrowotny. Każda jej wiadomość i myśl o niej wywołuje u mnie nerwy, obrzydzenie, stres, nienawiść, płacz czasem również osłabienie organizmu, ponieważ gdy się zbyt mocno denerwuje odczuwam kłucie w klatce piersiowej. Dodatkowo nagadała bzdur mojemu bratu na mój temat, który potrafił grozić mi w wiadomościach ("nie ręczę za siebie, rozjebie tą patologię") i również drwic, wyzywać od kretynek itd. Zgłosiłam się do prawniczki ale psycholog jest w stanie zaświadczyć, że to przez jej nękanie pogorszył się mój stan. Ja już mam serdecznie dość i chce by odpowiedziała za to, jak traktuje mnie od zawsze, jak próbuje mnie zniszczyć psychicznie. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Pani Natalio,

istotne jest, by poza doraźnymi działaniami (które podjęła Pani słusznie - jak ograniczenie kontaktu z siostrą, wyprowadzka ) zadbała Pani o codzienne wsparcie dla siebie - dobrą rozmowę z zaufaną osobą, wsparcie specjalisty. W sytuacjach konfliktowych w rodzinie często najsłuszniejszym rozwiązaniem jest dystans fizyczny i emocjonalny. Pani intensywne reakcje emocjonalne są oznaką przekroczenia granic interpersonalnych. Jeśli sytuacja ta będzie miała charakter długofalowy, sugeruję organizować spotkania z pozostałymi bliskimi tak, by chronić siebie przed przemocą ze strony siostry i gromadzić fakty świadczące o nękaniu, jeśli zdecyduje się Pani na kontynuację obrony prawniczej. 

Życzę, by Pani sytuacja osobista poprawiła się, a Pani codzienności towarzyszył spokój w kręgu rodziny. Jeśli ma Pani pytania - jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam, 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. 

Wiem, że przy takich pozwach pomagają zaświadczenia od psychologów aczkolwiek nigdy z pomocy psychologa nie korzystałam. A więc zastanawiam się czy już złożyć zawiadomienie bez pomocy psychologa. Nie będę ukrywać, że zależy mi by jak najszybciej zakończyć to jak ona mnie traktuje i chcę by odpowiedziała za te lata udręki.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.
  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.