Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

xliillly

Brak zaufania

Recommended Posts

Witam,

mam 25 lat. Od 5 lat jestem w „szczęśliwym” związku, razem mieszkamy również od prawie 5 lat. Od jakiegoś czasu mam lek, iż mój partner mnie zdradzi/zostawi. Niestety mam ciężki charakter i robię problemy o wszystko - koledzy, koleżanki .. sama stwarzam sobie problem albo historie. Niestety robiłam to co najgorsze - grzebałam W jego telefonie, gdzie mimo wszystko każdy powinien posiadać swoje życie prywatne. Nie raz specjalnie dodał zdjęcie do galerii innych dziewczyn bo wiedział, że wtedy zrobię mu awanturę a on będzie wiedział czy telefon mu dotykałam. Próbuje trochę wyluzować .. odpuścić ale jest mi bardzo, bardzo trudno. Rozumiem to, iż jest mężczyzną i czasami zawiesi się oko na jakiejś ładnej damie ale niestety to działa na mnie jak płachta na byka. Jest mi strasznie przykro, ze nie potrafię się zmienić mimo prób, chęci. Nie wiem co już mam robić a zależy mi na nim jak na nikim innym, nie chce go stracić a bardziej do siebie przyciągnąć. Chciałabym żeby „nie potrafił odejść”. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

lęk to nasze wyobrażenie, że coś się może stać, czyli, ze np. partner zdradzi czy odejdzie. Po pierwsze to uczucie to informacja dla Pani, że partner jest dla Pani bardzo ważny, a druga informacja jest taka, że czuje się Pani pod jakimś względem gorsza, mniej atrakcyjna od innych kobiet. Bo gdyby czuła się Pani pewna siebie to nie lękała by się Pani, że partner zdradzi.

Być może ten lęk przed tym, że on odejdzie powoduje w Pani napięcie emocjonalne i przekłada się na "robienie problemów o wszystko". To z kolei powoduje, że Pani myśli, że jak tak się Pani zachowuje to on zdradzi. I znów napięcie i problemy....

Może Pani przyjrzeć się Waszemu związkowi i zobaczyć co jest w nim dobre. Co przemawia za tym, że jesteście razem? Za co partner Panią ceni? Czego miłego, fajnego doświadcza Pani od partnera na co dzień?

Może Pani o tym porozmawiać z psychologiem, żeby spojrzeć na to oferujecie sobie wzajemnie w związku i jakie są jego fundamenty.

Pozdrawiam,

Katarzyna

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.