Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Zablokowała się na uczucia


Recommended Posts

Witam,

Moja dziewczyna postanowiła zakończyć nasz związek, ponieważ nie potrafi czuć tego co ja do niej czuje. Jesteśmy ze sobą kilka miesięcy, to ja pierwszy powiedziałem po krótkim czasie że ja kocham. Ona wtedy sie przestraszyła, zaczęła od tego uciekać. Powiedziała mi, że nie ma tego uczucia w niej. Ja to doskonale rozumiem, nie można kogoś pokochać z dnia na dzień. Pewno popełniłem błąd informując ją o moich uczuciach tak wcześnie, kiedy tak naprawde dopiero co sie poznawaliśmy. Ja jestem tego pewien, nic sie nie zmieniło. Dalej jej na mnie zależy, uwielbia mnie, tęskni za mną - to jej słowa. Nie jest pewna tej decyzji o rozstaniu, a dodatkowo boi się, że mnie straci na zawsze - bo ja wtedy znikne całkowicie z jej życia. Proponowałem jej - czas, który pokaże, który będzie działał na naszą korzyść, jeśli zaryzykuje. Wiem, że to uczucie jest w niej, ale jest przygniecione przez moje uczucia i jej strach. Chciałbym zapytać, czy mogę w jakiś sposób pomóc jej w odnajdywaniu tego uczucia, w tym, żeby znalazła to, na spokojnie - a nie z ustalonymi terminami (jeżeli do tej daty nic sie nie stanie, to ona rezygnuje). Żeby zaryzykowała. Żeby sie nie bała. Żeby ta blokada na uczucia zniknęła. Powiedziałem jej wprost, nie oczekuje, że od razu mnie będzie kochać. Nie wiem, co mogę zrobić, żeby to zrozumiała i chciała walczyć.

 

Pragnę nadmienić, że z mojej strony to najdojrzalsze uczucie, jakie kiedykolwiek miałem. Nie chcę się z nią rozstawać. A ona, skoro nie jest tego pewna, też nie chce.

 

Dziękuje za poradę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Uważam, że powinieneś dać jej czasu tyle ile będzie potrzebowała, z niczym nie przyśpieszać, o nic nie pytać, dać jej swobodę. Najważniejsze to nie być nachalny swoimi uczuciami wobec niej, bo to działa z odwrotnym skutkiem (wiem to po sobie). Na pewno jak nie będzie czuła nachalności ani presji z Twojej strony z czasem sama się otworzy, niektórzy tak mają. Zachowujcie się wobec siebie jak do tej pory, a temat uczuć na razie odłóżcie na drugi plan, jeśli jej naprawdę zależy to związek powinien przetrwać. Czasami trzeba się trochę oddalić, żeby druga osoba zatęskniła i stwierdziła, że w niej też są uczucia miłości. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.