Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nie potrafię rozmawiać


Anka1122
 Share

Recommended Posts

Witam, mam 33 lata, wychowujemy z mężem 3 letniego syna. Mój problem to to że nie potrafię rozmawiać z mężem o ważnych sprawach, gdy wiem ze musimy o czymś porozmawiać stresuje sie, odkładam to w czasie, a nie ukrywam że wpływa to na jakość związku. Mimo iż wiem ze rozmowa jest podstawa dobrych relacji, nie potrafię się przełamać, boje sie odpowiedzi męża, boje sie że się pokłócimy w wyniku tej rozmowy. Mam w głowie jakiś plan, jak dyskusja powinna wyglądać, myślę sobie dzisiaj zacznę rozmowę, ale nie potrafię, cos mnie blokuje i ten cały stres odbija się na moim zdrowiu, nastroju. Czasami chce mi się płakać z tej bezsilności tak bardzo bym chciała usiąść i pogadać, rozwiązać nasze problemy ale nie potrafię 😒 czasami mąż musi mnie długo ciągnąć za język zanim wyrzuce z siebie wszystko, ale czasami jak się pokłócimy ja chciałabym rozpocząć rozmowę bo np coś stało się z mojej winy. 

Link to comment
Share on other sites

Aniu, a czy zdarzyło się, że w wyniku rozmowy doszło do kłótni czy, że reakcja męża wzbudziła Twój lęk? Może spróbuj mu opisać czego się boisz i poproś o zapewnienie, że nie zareaguje w ten sposób podczas takiej rozmowy. Spróbuj pomyśleć, jak chciałabyś by taka rozmowa, niezależnie od jej wyniku, miała się zakończyć, może przytuleniem, może zapewnieniem o uczuciach bez względu na różnice zdań - i spróbuj o to poprosić przed rozmową. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.