Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Recommended Posts

Witam! Mam 29 lat, mam syna 7 letniego. Mój problem zaczął się w w wieku 17 lat kiedy miałam za sobą trzecia nieudana próbę samobójcza , postanowiłam odebrać sobie życie wyskakując z okna pod wpływem alkoholu oczywiście ledwo przeżyłam ten wypadek. Sens w tym ze do tej pory miewam myśli samobójcze tylko pod wpływem alkoholu, nie pije często, raz na 1-2 miesiące aczkolwiek lubię alkohol, dodam ze mój ojciec jest alkoholikiem. Mam chłopaka, dziecko, zarabiam dobrze, mam swoje mieszkanie. Te myśli pojawiają się tylko po spożyciu. Potym  wypadku kilkakrotnie wracały myśli, chciałam wskoczyć do rzeki z mostu, utopić się w morzu. Zaczynam się zastanawiać czy to jakiś szatan wtedy mną nie kieruje. Czy to jest alkoholizm? Czy to się leczy ?czy wystarczy zrezygnować z alkoholu ? Po wypiciu zaczynam bać się sama siebie, kiedy rano wstanę i analizuje co chciałam zrobić.  Proszę o poradę. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

odpowiadając na Pani pytania:

1. tak, picie alkoholu i stan upojenia wywołuje myśli samobójcze. W dodatku są to bardzo często nie tylko myśli ale również  próba ich realizacji. Załączam link do artykułu, w którym opisuję to zjawisko

2. tak, powinna Pani przestać pić alkohol i zobaczyć czy takie myśli pojawiają się u Pani gdy jest Pani trzeźwa. Gdyby tak się stało powinna Pani umówić się na konsultację z lekarzem psychiatrą

3. aby odpowiedzieć Pani czy jest Pani uzależniona od alkoholu musiałabym więcej wiedzieć o Pani piciu i sprawdzić czy odpowiadają objawom uzależnienia. Może Pani udać się do Poradni Leczenia Uzależnień i porozmawiać o tym z terapeutą lub umówić się na konsultację on-line na platformie OcalSiebie.

Bardzo dobrze, że opisuje Pani swój problem na forum, rozumiem, że jest Pani zaniepokojona utratą kontroli nad swoimi myślami i zachowaniem podczas picia alkoholu. Może Pani ją odzyskać i nie bać się samej siebie jeśli tylko zrezygnuje Pani z picia alkoholu.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Edited by psycholog Katarzyna Tuszyńska
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.