Jump to content
Erykodesanto

Ultimatum rodzicow by rozstać się z dziewczyną

Recommended Posts

Witam, chciałbym spytać co powinienem zrobić bo sam już czuję się jak wywłoka i frajer. Wpierw... Mam 19 lat nie mam zawodu, doświadczenia i na studia się wybieram zaoczne byleby było wyższe bo starsi tak chcą. Moi rodzice naprawdę są zaradni, uczciwi mają łeb na karku wszyscy ich szanują, sami do wszystkiego doszli i bardzo dobrze żyją. I zaczął się ich szantaż emocjonalny na mnie. Kazali mi rozstać się z dziewczyną ( była moim jedynym w życiu przyjacielem, moją ukochaną i naprawdę moim szczęściem) kazali mi się z nią rozstać bo niby jest brzydka ale ona mi się bardzo podobała i nie była może najpiękniejsza taka 6/7 na 10 (przepraszam za tą dziecinną ocenę) i uważali że leci na hajs. Jej cała rodzina od strony matki i ojca jest naprawdę głupia jak się posłucha ludzi co ich znają i się z nimi trzymali. Moja cała rodzina też tak twierdzi a rodzice ich nie znoszą. Ona sama jest naprawdę bardzo mądra i inteligenta co widać po maturach napisanych na setki i ambicjach na studiach. No dla mnie ona jest idealna i starsi postawili mi ultimatum ze się z nią rozstaje albo tak jak stoję wypieprzam z domu. I nie wiem co ja jako facet i w ogóle co powinienem zrobić?! Chciałbym z nią być i jeśli będę zmuszony to z nią wyjechać i pracować gdzieś na smieciowce w jakieś robocie. Ojciec mi mówił że jestem pała nie zaufa mi i że żal mu takiego syna. Nie rusza mnie to, tylko mam nawet myśli samobójcze przez to że musiałem się z nią rozstać i jestem nieszczęśliwy i nic mi nie sprawia radości. Powiedzcie mi czy powinienem pójść z nią i tym samym spalić mosty z rodzicami (zapewne wydziedziczenie) czy nie robić tego bo to może być szczenięcy związek (byliśmy razem prawie 2 lata). Rozmowa z nimi nie wchodzi w grę bo nie chcą nawet tego słuchać i nie wiedzą nic z tego co tu pisze i jak bardzo mnie skrzywdzili. 

Ty się zakochałeś czy Twoi rodzice? Ty znasz lepiej dziewczynę i możesz na nią liczyć czy oni?
Jak jesteś pewien to nie oglądaj się. Dziewczyna pewnie liczy na Ciebie, że się usamodzielnisz i przestaniesz ich słuchać.
Niech Cię wyrzucają z domu, szybko zatęsknią, tym bardziej, że ich powód jest bezsensowny. Jak jesteś jedynakiem to szczególnie.
Jesteś też dorosły możesz zaczynać myśleć żeby wyjść na swoje. Jak rodzice tacy zaradni to pewnie też dasz radę, Studia zaoczne Cię nie ograniczają jak dzienne, więc możesz podjąć pracę, żeby się utrzymać. Ostatecznie mógłbyś wziąć stronę dziewczyny jeszcze pod takim kątem, żeby i zamieszkać z nią u jej rodziców, skoro Twoi mają coś przeciwko.
Toksyczna relacja nie jest tylko w związkach, ale z rodzicami też, trzeba wiedzieć kiedy się uwolnić i mieć w końcu własne zdanie.

@Erykodesanto

Z formalnego punktu widzenia jesteś osobą dorosłą, więc możesz sam decydować o swoich sprawach.

Jakąkolwiek decyzję podejmiesz to każda z nich będzie miała jakieś konsekwencje. Ważne więc abyś był ich w pełni świadomy i je zaakceptował. Zwłaszcza przy tak ważnych aspektach życia warto rozważyć różne opcje i zadać sobie kilka pytań.

Na przykład:

piszesz, że rozstałeś się z dziewczyną. Wiesz już jak to przeżywasz. Czy rozstanie z nią jest definitywne? Czy chcesz do niej wrócić? Jeśli wracasz to z czym się musisz zmierzyć? Gdzie będziecie mieszkać? Z czego się utrzymywać? Jaki masz plan na siebie (dalsza edukacja, praca, zawód, własny biznes itp) Jakie plany wobec siebie ma partnerka? Jak będziecie je realizować? Na czyje wsparcie możecie liczyć? Jak oboje widzicie swoją przyszłość? Czy jesteście gotowi na zmianę? Jakie widzisz/widzicie inne rozwiązania?

Ważne abyś rozważył całą sytuację analizując fakty i nie działał tylko w oparciu o emocje. Możesz np. sprawdzić rynek pracy i zobaczyć na jaką posadę możesz liczyć i jakie wynagrodzenie. W ten sposób urealnisz swoje spojrzenie na sytuację i być może znajdziesz/znajdziecie inne rozwiązania.

Sfera emocjonalna też jest bardzo istotna i nie można jej pomijać. Jakie emocje pojawiają się gdy myślisz o wyprowadzce a jakie gdy myślisz o pozostaniu w domu? Co czujesz gdy myślisz o takiej zmianie w swoim życiu?

Piszesz, że masz obniżony nastrój i myśli samobójcze - to nie jest idealny stan emocjonalny aby podejmować ważne życiowe decyzje. Jeśli takie samopoczucie i myśli nie miną powinieneś zgłosić się na wizytę do lekarza psychiatry celem ustabilizowania nastroju. Dopiero wtedy powinieneś rozważać swoją przyszłość.

pozdrawiam,

Katarzyna