Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Dziwnie się czuję


Majeczka
 Share

Recommended Posts

Postaram się nie wyjść na wariatkę pisząc to.

Około 5 lat temu zaczęła się moja depresja. Nikt nie wierzył mi że coś jest nie tak, więc musiałam sobie radzić.Myślałam że opanowałam sytuację ale od tamtego czasu czuję że jestem bardzo słaba psychicznie i wcale nie wyzdrowiałam. Chce pomocy ale kiedy już ktoś próbuje mi ją dać zaczynam panikować robi mi się niedobrze i zaczynam wmawiać wszystkim że jednak wszystko jest w porządku i kłamałam. TAK, To brzmi strasznie dziwnie. Czuję się jakby przytulał mnie jakiś bardzo, bardzo zły potwór który za każdym razem kiedy chce o nim opowiedzieć zatyka mi usta i nie pozwala mówić. Albo może raczej jakbym przywiązała się do tego potwora i nie chciała go zdradzić. 

Jestem również nerwowa i czasami miewam ataki histerii.

Link to comment
Share on other sites

Zachęcam do wizyty u specjalisty zdrowia psychicznego- lekarza psychiatry, który Panią zbada i przeprowadzi rzetelny proces diagnostyczny. Zdiagnozowała się Pani sama, a to nie jest coś, co pomaga poczuć się lepiej. Rzetelna diagnoza pomoże specjaliscie podjąć dalsze decyzje co do Pani leczenia: skierować na psychoterapię, zastosować leczenie farmakologiczne. Bez tego kroku będzie Pani bardzo trudno odzyskać równowagę psychiczną- ale jeśli Pani sama zdiagnozowała u siebie depresję oraz ataki histerii, to zapewne wie Pani, na czym polega leczenie tych zaburzeń i wie Pani, że nie ma na to magicznych porad w internecie. Zdrowie psychiczne jest bardzo ważnym elementem dobrostanu człowieka i leczenie stanu psychicznego nie jest czymś ani wstydliwym, ani świadczącym o jakiejś słabości. Terapia prowadzona przez specjalistów pomaga poczuć się lepiej i odzyskać równowagę psychiczną.

Pozdrawiam serdecznie

M Batog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.