Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nataliazawillo

chorobliwa zazdrość

Polecane posty

Witam, potrzebuje pomocy, obiektywnego spojrzenia na moją sytuacje. Mam problem z moim chłopakiem, jestem chorobliwie zazdrosna o jego rodzinę, relacje, ich życie. Są to ludzie jak mi się wydaje którzy nie chcą wpuszczać do swojego otoczenia nikogo obcego bo dobrze czuja się ze sobą. Mają idealną prace, bardzo dużo pieniędzy i doświadczenie którym dzielą się z synem, a on nie ma zamiaru mi tego przekazywać, mimo że studiujemy to samo. Mają idealne życie jak z bajki,wg mnie, jego siostra nie musi pracować, studiuje, ma pieniądze na wszystko. On ma bardzo dobry kontakt z rodzicami, cały czas z nimi rozmawia, nawet wymyśla problemy żeby mieli o czym rozmawiać, bo oni mieszkają za granicą Moja rodzina jest zupełnie inna, nie mam wsparcia, a na moją medycynę mówią " to nic nadzwyczajnego daj mi spokój i pracuj", mają swój biznes i nie interesuje ich nic oprócz tego, nawet sama muszę pracować żeby mieć na studia. Nie mogę wytrzymać gniewu jaki jest we mnie w stosunku do tych ludzi, a cały czas się o to kłócimy, cały czas. Nie wiem co mam zrobić, próbowałam to blokować jak zalecił psycholog ale to nic nie daje. Dodatkowo on cały czas piszę z jakimiś dziewczynami, co moim zdaniem nie wpływa na nas dobrze, bo mnie przy tym zaniedbuje, ale wg niego kontakty są potrzebne, a ja nie mogę tego tak po prostu zaakceptować, tym bardziej że były dwie przez które prawię się nie rozstaliśmy bo robił to w ukryciu przede mną. 
Bardzo proszę o podpowiedź co robić..

Twoja historia trochę przypomina historię z filmu tredowata, tyle tylko że w filmie rodzina nie akceptowala,Ale partner kochal nad zycie. Moim zdaniem jezeli Twoj partner nie stanie po Twojej stronie, nie masz co liczyć na akceptację rodziny. Druga sprawa skoro partner nie widzi w tym nic dziwnego że czujesz się nieakceptowana i nic z tym nie robi, to jakia jest jego miłość do Ciebie?. Może Ty powinnaś coś zrobic żeby był o Ciebie zazdrosny, żeby może poczuł się Chociaż w małym stopniu tak jak Ty

Pani Natalio, opisuje Pani sytuację, w której uważa Pani, że nie ma Pani wsparcia od swojej rodziny. Oczekuje Pani wsparcia od chłopaka i jego rodziny. Też tego wsparcia Pani nie otrzymuje. Pani chłopak utrzymuje kontakty z innymi osobami - nie akceptuje Pani tych kontaktów. To wszystko powoduje w Pani napięcie i jak Pani napisała gniew. Złość, gniew odczuwamy w sytuacjach kiedy coś nam stoi na przeszkodzie do osiągnięcia celu lub łamane są jakieś ważne dla nas zasady. Te sytuacje występują u Pani, ale ważniejsze jest dlaczego nie może Pani sobie poradzić z tym uczuciem. Próbuje Pani blokować gniew. Blokowanie prowadzi do kumulacji uczuć czyli jeszcze silniejszego ich doświadczania. Proponuję konsultacje na których bedzie Pani mogła przyjrzeć się swojej sytuacji i swoim uczuciom a także dowie się Pani jak inaczej radzić sobie ze złością tak aby nie przeszkadzała Pani w życiu. Pozdrawiam, Katarzyna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.