Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Czy mogłam mieć depresje?


Karolina215
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam 16 lat (tak, wiem, że ten portal jest dla dorosłych)  i zastanawiam się czy to przez co przechodziłam to mogła być depresja.

No więc, zaczęło się parę lat temu gdy mialłam bardzo złe stosunki z rodzicami, non stop się z nimi kłóciłam, o wszystko, ale w to wolę się nie zagłębiać. W każdym razie moje kłótnie z rodzicami doprowadziły do tego że pokłóciłam się ze wszystkimi przyjaciółmi i zostałam sama. I wtedy się zaczęło... Cały czas byłam smutna, bardzo często płakałam po kątach, nie akceptowałam siebie. Po jakimś czasie zaprzyjaźniłam się z dziewczyną, która się nade mną znęcała (zdarzało się że mnie rozbierała na korytarzu szkolnym przy wszystkich, podglądała mnie w łazience, biła mnie) ale była moją jedyną przyjaciółką więc jej się nie sprzeciwialam, ale z nią również się pokłóciłam. Po tej sytuacji zaczęłam być co raz bardziej zdołowana, miałam co raz częściej myśli samobójcze, nic mi się już nie chciało, miałam po prostu dość. Kłótnie z rodzicami się nasiliły, nie potrafiłam spojrzeć w lustro i się przy tym nie rozpłakać. Miałam problemy ze snem, zdarzały się nie przespane noce. Rodzice i nauczyciele wysyłali mnie do różnych psychologów, ale z żadnym nie chciałam rozmawiać. Wmawiałam sobie że jak wyjadę do liceum to zacznę od nowa i wszystko będzie lepiej. Cały ten okres trwał ze 3 lata. Gdy wyjechałam do liceum, zamieszkałam w Bursie, do domu przyjeżdżam tylko na weekendy to zaczęło mi się trochę układać, żyję mi się trochę lepiej. Mam przyjaciół. Ale często zdarza mi się płakać gdzieś w łazience, bo nadal się nie akceptuje, pomimo że nie uważam się za jakąś grubą, to od pół roku codziennie robię ćwiczenia żeby wyglądać lepiej, ale widzę że nic mi to nie daje bo moje siostry, które są zdecydowanie ładniejsze ode mnie, nie robią żadnych ćwiczeń a i tak są zgrabniejsze niż ja. Może to zabrzmi trochę głupio, ale w moim wieku prawie każda dziewczyna miała już chłopaka. Ja nie i wątpię że sobie go kiedyś znajdę, a chciałabym. Chciałabym po prostu nie być sama. Niestety dziewczynom takim jak ja rzadko się to udaje. 

Zobaczyłam trochę z tematu, chciałabym wiedzieć czy to przez co przechodziłam, to mogła być depresja? 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.