Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Trudno pogodzić mi się z niedawną przeszłością


jasem
 Share

Recommended Posts

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Byłem 3 razy u prostytutek - w tym za moim pierwszym razem.
Poznałem później dziewczynę. Ona myśli, że byłem prawiczkiem, bo się nigdy nikomu nie przyznałem.

Z nią uprawiałem już seks, więc gdyby nie wcześniejsze wydarzenia to by było dopiero teraz. Albo nigdy, bo dopiero po wizytach zmieniłem podejście do seksu, przestałem to traktować jak świętość i nie odrzucać dziewczyn, które nie są już dziewicami, przy okazji zobaczyłem, że seks nie jest czymś nadzwyczajnym jak go malują.
Nie będę opisywał doświadczeń, ale nie były za dobre, a teraz wiem, że nigdy więcej bym tego nie powtórzył, nie powiedziałbym, że profesjonalistki są w stanie zapewnić to co zwykła dziewczyna (brak pośpiechu, więcej eksperymentowania). W każdym razie raczej to niczego nie tłumaczy ani nie usprawiedliwia. Nie byłem wtedy z tą dziewczyną, nie znałem jej nawet.

Ciągle myślę, że ją okłamałem, jak się przyznać? Ona dziewicą nie jest i powiedziała mi o tym, kiedy ja wstydziłem się przyznać do korzystania z prostytutek, bo bałem się reakcji.
Niby po facecie nie można tego rozpoznać, ale jakoś mnie to męczy. Nie wiem jak jej to powiedzieć, żeby mi to dało już spokój, boje się jak ona to odbierze, kłamstwo sam uważam, za dość dotkliwe...

Jestem na forum dość długo, byłem w depresji, podejrzewam, że wtedy o tym nie myślałem decydując się na te spotkania, bo nie wierzyłem, że znajdę dziewczynę, a dużo się od tego czasu zmieniło.
@psycholog Katarzyna Tuszyńska  

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

pisze Pan o konflikcie wewnętrznym, którego Pan doznaje w związku z zatajeniem prawdy wobec partnerki. Ten konflikt mówi o tym, że prawdomówność i szczerość mieszczą się w kanonie Pana wartości i źle się Pan czuje gdy Pan nie postępuje zgodnie z tymi wartościami.

Warto aby Pan się przyjrzał dlaczego zataił Pan prawdę? Jakie emocje pojawiają się gdy Pan myśli o sytuacji w której by Pan powiedział partnerce o swoich kontaktach z prostytutkami? Dlaczego łatwiej jest Panu napisać to na forum niż z nią o tym porozmawiać?

Kolejna sprawa to niech Pan się zastanowi jak ważna dla Pana jest relacja z tą partnerką i na czym chciałby Pan budować ten związek, na jakich wartościach?

Być może odpowiedzenia sobie na te pytania ułatwi Panu podjęcie decyzji.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Tak szczerość i prawda jest dla mnie bardzo ważna. Jednak tutaj prawda jest bardzo niewygodna... Nie mam w zwyczaju okłamywać nikogo.

Kwestia na pewno tego, jak partnerka może to odebrać. Mam wrażenie, że znając ją dłużej już, o ile sam fakt korzystania z tych usług może by przeszedł bokiem, tak kłamstwo nie. Nie mówiłem o tym, bo raczej korzystanie z takich usług nie spotyka się z dobrym odbiorem społecznie, szczególnie przez kobiety.
O ile był czas o rozmowy o seksie przed nim, teraz uważam, że jest na to za późno, a czasu nie cofnę. Biję się z myślami, czy nadal warto jej o tym powiedzieć, czy już lepiej odpuścić.

Bardzo jest dla mnie ważną osobą i chciałbym, żeby to była relacja na takich właśnie wartościach, które sam uznaję, I na ogół to tak jest, tylko to pozostało.

Rozważam 3 scenariusze
- obrazi się że została okłamana
- obrazi się, że korzystałem z usług
- zignoruje to
I ten pierwszy jest najbardziej dla mnie prawdopodobny.

Pozdrawiam

PS. Na Panią można liczyć, dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.