Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

slawo

Pomocy

Recommended Posts

Witam.

Jestem 45 letnim mężczyzną. Zacznę od tego że nie bardzo potrafię ubierać rzeczy w słowa. Moje problemy mam od zawsze ale ostatnio tak od roku a może od kilku lat stają się już powoli nie do wytrzymania. Myślę że zaczynam tracić rozum. Nie wierze swemu ciału zmysłom i logice. Potrafię np kilkadziesiąt razy wciągu 15 min sprawdzać zawór na butli z gazem, dziesiątki razy pstrykać wyłącznikiem światła, obserwować kontakty czy aby na pewno wyłączyłem urządzenie z prądu, poprawiać kurki z wodą i ciągle sprawdzam pod szafkami pod prysznicem czy nie kapie gdzieś woda. Mam całe rytuały o których długo by pisać. Marzy  mi się żebym mógł kiedyś normalnie położyć się spać, tak jak normalny człowiek zgasić światło i się położyć. Niestety ja mam rytuały które mi na to nie pozwolą. Próbowałem to wszystko brać na  logikę, leżałem w ciemnościach i sobie tłumaczyłem że przecież zgasiłem to światło bo się nie  świeci, a gaz też zakręciłem przecież pamiętam to i jeszcze wiele innych spraw, zamki w drzwiach lodówka czy drzwi są zamknięte, oczywiście krany w umywalkach zlewach, sprawdzić budzik  niestety najpóźniej po 40 minutach wstaje i sprawdzam to wszystko od nowa. Nie daje już rady. Do tego dochodzą moje ciągłe myśli o mojej pracy o mojej rodzinie nie przestaje po prostu bombardować się złymi myślami. Ciągle martwię się o prace o rodzinę o zdrowie dzieci, żony i nawet obcych osób. Jest jeszcze wiele innych rzeczy ale ja nie potrafię pisać. Proszę jeżeli ktoś potrafi mi pomóc to bardzo proszę o pomoc. 

Z wyrazami szacunku.

Sławek

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Opisuje Pan objawy mogące świadczyć o nerwicy natręctw: rytuały, o których Pan wie, że nie są racjonalne ale pomimo tego czuje Pan przymus aby je wykonywać oraz zamartwianie się.

Ze względu na to, że jak Pan napisał myśli te i zachowanie coraz bardziej przeszkadza Panu w codziennym życiu powinien zgłosić się Pan do lekarza psychiatry celem przeprowadzenia dokładnej diagnostyki i wdrożenia leczenia. Na wizytę do lekarza psychiatry nie jest konieczna skierowanie.

Polecam Panu aby przeczytał Pan świetnie napisaną książkę, której autorem jest osoba cierpiąca na nerwicę natręctw David Adam "Człowiek, który nie mógł przestać" https://www.znak.com.pl/ksiazka/czlowiek-ktory-nie-mogl-przestac-opowiesci-o-nerwicach-natrectw-david-adam-62824?adgroupid=66830658879?network=g?creativ=353850826557?position=&gclid=EAIaIQobChMImY-cvuKh6wIVxQCiAx0ZCg8XEAAYASAAEgLqJ_D_BwE

ta książka przedstawia nerwicę natręctw pod różnym kątem oraz metody leczenia.

Nerwica natręctw ma podłoże lękowe, leczy się ją farmakologicznie oraz psychoterapią. Leczenie polega na nauce blokowania, odsuwania myśli oraz zamieniania na racjonalne. Do tego nauka relaksacji oraz hamowanie impulsu wykonania czynności.

Może Pan sobie pomóc korzystając z pomocy specjalistów.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.