Jump to content
Wiktoria0

Brak chęci do czegokolwiek

Recommended Posts

Witam, mam 29 lat. 1,5 roku temu poznałam na badoo chłopaka. Spotykaliśmy się do tej pory. Mieliśmy male przerwy w znajomości, mój znajomy ma trudny  i zmienny charakter. Wielokrotnie słyszałam, że boi się bliskości, odpowiedzialności za druga strone, że jest nie wierny. W przeszłości niezobowiazujaco spotykal się z wieloma dziewczynami, choć miał świadomość że tym je rani. Ma też problemy w domu, tata chory (choroba psychiczna) sam też od ponad roku nie pracuje i nie garnie się iść do pracy. Twierdzi że jest mu dobrze ze mną, dobrze nam się rozmawia, spędza czas ale coś go blokuje do rozwijania znajomości, ostatnio zerwał mówiąc że nasza znajomość nie ma przyszłości, choć całkiem nie dawno twierdził ze zalezy mu na nas. Ostatnio odkrylam że ma konta na portalach randkowych, pisze tam że jest sam, wysyła kobietom nagie zdjęcia, zagaduje. Kontakt się pogorszył, nie odzywa się. Mi mówił, że ma problemu emocjonalne, depresję, brak chęci do czegokolwiek, ale konta na portalach zakłada. Czy on faktycznie ma problem z emocjami, zaangażowaniem czy zmienność zachowania raczej wynika z chęci zabawy? Miewa zmienne zachowania, jednego dnia umawia się na spotkanie, a drugiego odwołuje mówiąc że mu się nie chce. O czym może świadczyć jego zmienne zachowanie? Proszę o pomoc, nie wiem czy powinnam odpuścić czy pomoc jesli są to jakieś problemy emocjonalne. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

trudno jest odpowiedzieć na Pani pytanie o stan zdrowia, intencje i motywację znajomego do danego zachowania bez rozmowy z nim.

Natomiast przede wszystkim powinna Pani przyjrzeć się sobie np.

- jakie oczekiwania miała Pani w związku z tą znajomością?

- czy to ma być znajomość czy myślała Pani o związku, głębszej relacji?

- jakie emocje Pani odczuwa myśląc o tej osobie i znajomości?

- jak ta znajomość jest dla Pani ważna i dlaczego?

- co Pani ma na myśli pisząc o pomocy dla tej osoby?

Odpowiadając sobie na powyższe pytanie i może jeszcze kolejne będzie Pani mogła podjąć decyzję o przyszłości tej relacji.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.