Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

odejście przyjaciólki po 30 latach


Recommended Posts

Przyjaźniłyśmy się z G. od 30 lat. Przeszłyśmy wszystko. Szkoły, studia, wspólne wakacje, nietrafionych facetów, śluby, pogrzeby, imprezy, bóle głowy i co tylko. 6 lat temu zmarło moje pierwsze dziecko. 4 lata temu posypało mi się małżeństwo (alkoholizm męża i jego wyprowadzka) i w tym samym czasie nagle zmarła moja mama.  Usłyszałam wtedy od G. że "wreszcie skończy mi się high life". Będąc w żałobie puściłam te słowa mimo uszu. Od tego momentu G. zaczęła mnie unikać (teraz to widzę). Już nie byłam zapraszana na niegdyś wspólne imprezy urodzinowe, chrzciny jej dzieci, czy choćby głupiego grilla. Dzwoniłam ja do niej. Pytałam czy wszystko ok. Wyciągałam ją z domu czasem na kawę, na plac zabaw (nasze dzieci lubiły się). Przestawała w ogóle odbierać moje telefony. Tak na prawdę ostatnia dowiedziałam się o jej nowym biznesie. Była huczna impreza otwierająca działalność ale nie zostałam zaproszona. Na ulicy udaje, że mnie nie widzi i wymija mnie samochodem jakbym była trędowata. Zostałam sama. Czuje się opuszczona. Tu gdzie mieszkam, po wszystkich moich przejściach zostałam sama. Ona to wie i totalnie mnie olała kiedy jej potrzebowałam. Nie spodziewałam się takiego olania, opuszczenia od niej. Po dziecku, mężu i mamie straciłam jeszcze ją. Na prawdę nie wiem co jest grane. Pracuję, wychowuję dziecko i to mnie bardzo cieszy i motywuje. Jednak czuję taką samotność, taki ból w sercu, że ledwo piszę te słowa.  Nienawidzę tej samotności :( cały czas naiwnie, jak pies, czekam aż ona zadzwoni. Ale wiem, że ona jest silna i ma gdzieś takich nieudaczników. Sama mi to napisała, że życzy mi poukładania sobie życia.  Ono jest ułożone, jest przeciętne ale na Boga, nie zostawia się człowieka tylko dlatego, że miał bardzo bardzo ciężkie przeżycia w krótkim okresie czasu. Nie zrobiłabym jej nigdy czegoś takiego wiedząc, że jest sama. Co ja w zasadzie mogę jeszcze zrobić? Mam jej udowadniać, że jestem wystarczająco dobra i poukładana jak na jej wymogi?

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

odpowiadając na Pani pytanie - przede wszystkim powinna Pani zadbać o siebie.

Z tego co Pani pisze wynika, że bardzo mocno była Pani związana z przyjaciółką , tak mocno, że po jej odsunięciu się od Pani, nie widzi Pani być może innych ludzi wokół siebie. Osób, które może mogłyby Pani towarzyszyć aby nie czuła się Pani samotna. Kolejny temat to strata, którą przeżywa Pani od kilku lat, dostrzega ją, ale nie godzi się na nią. Przeżywanie każdej straty to proces, składający się z kilku faz, które trzeba przeżyć aby ostatecznie pogodzić się ze stratą i iść dalej. Podczas konsultacji z psychologiem pozna Pani cały proces, zmierzy się Pani z uczuciami do przyjaciółki, określi i zadba o swoje potrzeby. Konsultacje mogą odbywać się on-line.

Pozdrawiam, Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.