Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Czy doczekam się zaręczyn


Recommended Posts

Jestem kobietą mam 26 lat. Jestem w związku 6 lat jestem szczęśliwa ale do takiego pełnego szczęścia brakuje mi tego, że chciałabym wiedzieć na czym stoję. Mianowicie aby mój chłopak zrobił krok do przodu czyli oświadczył mi się. To jest mój drugi tak długi związek i mam wrażenie, że nic się nie dzieje i nie będzie działo tak jak i w pierwszym związku . Od jakiegoś czasu myślę dużo o tym co mnie przytłacza bo nie wiem dlaczego on nadal z tym zwleka. Nie rozmawiam z nim o tym nie narzucam się z tym tematem. Kiedyś dawno pojawiła się rozmowa z której wynikało, że chce to zrobić. Ale minęło trochę czasu i nadal nic. Dzielą nas kilometry widzimy się dwa razy w miesiącu. I nie wiem na czym stoję. Nie chcę zmarnować kolejnych 6 lat lub ponad czekając na coś co się nie wydarzy. Czy warto czekać? Czy jakoś delikatnie poruszyć ten temat.? Czy jeśli tyle lat tego nie zrobił to już nie zrobi? Przyjmuje się, że im dłużej się czeka to nic z tego nie wychodzi.

Link to comment
Share on other sites

Boję się nie chce go naciskać. I też nie wiem jak się za to zabrać nie chce się wygłupić ani by wyglądało, że się proszę o pierścionek. Pytał mnie nawet bo myślał że chce przy wszystkich mówiłam, że wolałabym sam na sam. I minął rok i cisza. 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że on wie, że ja chce bo nie raz wspominałam o ślubie coś tam rozmawialiśmy jak by to wyglądało itd. I podejmując rozmowę czułabym się jak natręt. Widocznie on nie chce albo nie jest gotowy skoro nadal nic. I raczej moja rozmowa  nic nie da. A jak by dala to co mi po tym jak bym miala ciągle w głowie że zrobił to bo ja mu sugerowałam. A nie ze on sam chciał. A sam może nie zechcieć. Ogólnie już nawet jedgo rodzina pytała na jednej z imprez kiedy ślub i nawet rozmawialiśmy co odpowiadać na takie pytania. Więc jest świadomy tego. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.