Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Związek z narcyzem


Askdef
 Share

Recommended Posts

Witam

Około 3 lata temu byłam w związku z narcyzem. Odkryłam to przez przypadek, przez pewien artykuł w Internecie. Dzięki temu zaczęłam czytać więcej na ten temat. Odkryłam wtedy, że dużo związków i przyjaźni w moim życiu było toksycznych. Myślę, że to przez to, że chyba cała moja rodzina jest toksyczna. Moja mama jest narcyzem, całe życie wszystko kreciło się wokół niej, ja nigdy się nie liczyłam. Zawsze robiłam wszystko żeby ona była szczęśliwa.

Przeczytałam/obejrzałam bardzo dużo na temat toksycznych związków, narcyzmu, poczucia własnej wartości i myślałam, że jestem gotowa na poznanie kogoś normalnego i normalny związek.

Niestety okazuje się, że znowu weszlam w relację z narcyzem. Bylam pewna, że po tym wszystkim już nie dam się w coś takiego wciągnąć.

I teraz moje pytanie: czy jest szansa na normalny związek? Bo jak widać cały czas kręcą mnie toksyczne osoby. Sama chyba też jestem toksyczna? Czy skończe jak moja matka? Ona zawsze krytykowała związki swojej mamy (mojej babci), a robi dokładnie to samo. I ja czuje, że też zamieniam się w matke, pomimo tego, ze w teorii wiem czego nie powinnam robić. 

 

Link to comment
Share on other sites

Witaj
Wszedłem na to forum ponieważ szukam odpowiedzi na moje problemy w związku. Ostatnio tez usłyszałem od swojej partnerki że jestem narcyzem. I tu jest problem ponieważ nie zachowuję się jak typowy narcyz, staram się być troskliwy i pomocny, nie zawsze to wychodzi tak jakbym tego chciał ale się staram.
Moje pytanie brzmi, czy czujesz się wykorzystywana i manipulowana poprzez zachowanie partnera ? Czy wiesz o tym i dalej w to brniesz ?
Toksyczność to bardzo indywidualna rzecz i w dużej mierze zależy od naszego podejścia. Szczerze Tobie współczuje tego że czujesz się "Jakbyś się nigdy nie liczyła". Wyobrażam sobie że męczą cię powracające myśli na ten temat.
Mam podobnie z tym że w moim przypadku chodzi o zaangażowanie w związku tej drugiej osoby.
Jestem strasznie słaby w pisaniu takich rzeczy, ale chciałbym powiedzieć, że nad wszystkim można pracować, ważne żeby obydwie strony wiedziały na czym stoją i jakie problemy trzeba przepracować.


 

Link to comment
Share on other sites

Szanowni Państwo,

narcystyczne zaburzenie osobowości jak i też rys osobowości o cechach narcystycznych moga być zdiagnozowane przez doswiadczonych klinicystów za pomocą psychologicznego wywiadu, specjalnych narzędzi oraz obserwacji. Stanowczo odradzam diagnozowanie siebie i kogokolwiek na podstawie artykułów w internecie. Wiele takich materiałów jest autorstwa osób bez wiedzy klinicznej, a nawet wiedzy z zakresu psychologii w ogóle.

Jednocześnie, jeśli mają Państwo refleksję na temat niesatysfakcjonującego funkcjonowania w związkach, czują się Państwo nieszczęśliwi, odczuwają głęboki dyskomfort i widzą powtarzalność wzroców zachowań i rekacji, to warto zgłosić się do specjalisty na rzetelną diagnozę i terapię. Terapię indywidualną, a w razie konieczności partnerską- nie każde niedopasowanie, błędy komunikacyjne czy rozminięcie się z celami to zachowania toksyczne, narcystyczne czy przemocowe. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.