Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Trauma z dziecinstwa I trudne kontakty rodzinne


Recommended Posts

Witam.Jestem mama 4 miesiecznego chlopca I mezatka.Jednak jedna rzecz nie daje mi spokoju.Gdy bylam mala dziewczynaka blame wykorzystywana seksualnie przez mojego wujka.Moja mama dowiedzila sie od listu ktory napisalam do kuzynki grzebiac mi w pokoju.Nic nie zostalo zrobione zawsze byl na wszystkich spotkaniach rodzinnych.Co byli dla mine straszna trauma.Moje stosunki z mama byly byle jakie.W 2017 roku mial byc slub roku wielkie wesele ale 2 miesiace przed moj maz doswiadczyl wypadku w pracy.Jego kolega zapalil sie jak pochodnia.Zostal zdagnozowany z PTSD.Od tego stresu I organizcji wesela na ktore I tak nie mialam ochoty zdecydowalam sie je odwolac 2 miesiace przed terminem. 2 lata pozniej wzielismy slub sami we dwoje na Barbadosie.To byla najlpsxa decyzja ale moji rodzice nie wiedza.Boje sie przyznac I byc szczera wobec nich.Jestem najstarszym dzieckiem wiec zawsze byly wobec mine wysokie oczekiwania I pewne zachowania. W wieku 19 lat wyjechalam do UK sama mialam wszystkiego dosyc.Jestem tutaj do dzis.Z mama rozmawaim raz na tydzien ale tylo wylacznie z grzecznosci.Sama nie potrafi podniesc sluchawki I zadzwonic.Sama miala ciezkue dziecinstwo dziadek duzo pil.Nasi rodzice nie mieli dla nas czasu a mama potrafila fizyczna wobec nas guy miala zly humor.Do tej pory pamietam jak dostalam trampkiem po glowie gdy zamalowalam pale w zeszycie.Zrobilo mi sie ciemno przed oczami I o malo nie spadlam z krzesla.

Link to comment
Share on other sites

Dalia,  to nić złego, że  sami zdecydowaliście  jak ma  wyglądać,  wasz  najpiękniejszy dzień waszego, życia.  Ja  z  powodu traumatycznego dzieciństwa  nigdy  nie  wezmę  ślubu.  Prędzej czy później mama się dowie że jesteście już po zaślubinach.  warto  zakomunikować,   mamo,  wzięliśmy ślub i tyle,  Zapewne  będą  zawiedzeni,   może i źli  ale  to wasze życie,  Ja nie mam relacji z rodziną ani od strony matki ani od strony ojca.   czasem mi się marzyło by   mieć  rodzinę  ale  już  przestałam,  trudno.   najstarsze  dziecko bywa  tez  bohaterem rodzinnym,  który  musi  być  tym kto wspiera, który  ma  nie  sprawiać  problemów,  który  jest wsparciem dla  rodzeństwa  dla  rodziców.   Ważne Byś zadbała o siebie o swój dobrostan i swoje dobre samopoczucie.  Nie wiem bo o tym nie piszesz, ale czy przeszłaś terapię związaną ze swoją traumą, czy masz  wsparcie poza mężem oczywiście.   najważniejsze  nić  nie  musisz,   jak co  to tylko możesz. Ja  usłyszałam na  terapii nie  musisz  kochać  swych  rodziców.  Usłyszłam jeszcze kiedyś szczęśliwa mama  to szczęśliwe  dziecko. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.