Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Tyna12

Co robić?

Recommended Posts

Kompletnie nie jestem w stanie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Więc przechodzę do rzeczy. Moja mama rozwiodła się z moim ojcem jak byłam malutką dziewczynką. Mój ojciec stosował przemoc fizyczną woobec mojej mamy, wydaje mi się, że to przez narkotyki. Rok później moja mama poznała faceta. Z początku wydawał się bardzo miły. Później ściągnał maskę I pokazał kim jest na prawdę. Pierwsza sytuacja miała miejsce gdy miałam 11 lat. Uderzył mnie ponieważ chciałam obronić mamę. Jest alkoholikiem. Znęcał się nade mną psychicznie oraz fizycznie przez 6 lat. Uciekałam z domu żeby nie siedzieć z tym człowiekiem pod jednym dachem. Uciekłam również w alkohol I złe towarzystwo już w wieku 14 lat. Właśnie wtedy poznałam swojego obecnego faceta. Czułam się kochana.. tak na prawdę to chyba nikt w życiu mi nie dał ani trochę miłości.. Przyszedl pewien dzień gdzie musiał wyjechać do Niemiec. Na stałe. Bardzo za nim tesknilam..zwiazek na odległość w wieku 14 lat. Było ciężko, bardzo dużo się kłóciliśmy. Przyjeżdzał raz na 2-3 miesiące. Tęskniłam gdy go nie było,  ale jak już przyjeżdżał ciągle płakałam. Upokarzał mnie w każdym mozliwym momencie,  wyzywał. Rok temu przyjechalam do niego na stałe, przynajmniej chciałam. Pobił mnie, wróciłam do Polski, próbowałam zacząć żyć na nowo.. mam zdiagnozowaną nerwicę lękową. Nie miałam żadnego wsparcia od mojej mamy, wyzywała mnie od patologi.. pół roku pózniej znow wróciłam do tego faceta. Pojechalam do niego w lutym, zamieszkaĺiśmy razem poszłam do pracy, miałam wolne tylko w środy. Od rana do wieczora.. Przychodził mi do pracy po alkoholu, wyzywał. Zlewa mnie, nie ma szacunku, mówi, że się zmieni ja wierzę w to, a potem siedzę I płacze. Miesiac temu znow mnie pobił, bo mi już nerwy puściły I ja pierwsza podniosłam na niego rękę, wyzywał mnie od psychopatek I tak dalej... wróciłam do niego po tygodniu, bo znów mi naobiecywał, a ja głupia uwierzyłam. W ogóle nie widze od niego żadnego zaangażowania w to, żeby próbować to naprawić. Czuje sie jakbym walczyła o coś czego już dawno nie ma. On chce władzy I pieniędzy. Ciągle o tym Samym. U mnie widzi gwoździa,  a u siebie belki nie zauważy. Boje sie chyba samotności, boje sie zacząć od nowa. Boje sie, że nie dam rady.

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

czytam, że doznaje Pani przemocy fizycznej i psychicznej. Partner również zachowuje się nieobliczalnie pod wpływem alkoholu.

Przemoc jest karalna. Została Pani pobita, powinna Pani zgłosić ten fakt na policję. Rozumiem, że jest Pani za granicą ale może Pani skontaktować się z ogólnopolskim pogotowiem dla ofiar przemocy w rodzinie pod numerem +48 800 120 002. Porozmawia Pani ze specjalistami, możliwa jest również pomoc prawnika. http://www.niebieskalinia.org/ogolnopolskie-pogotowie-dla-ofiar-przemocy

Może Pani również zajrzeć na strony Al-Anon. Są to grupy wsparcia dla osób, których bliscy nadużywają alkoholu. jak Pani. Dostępne są spotkania grup on-line https://al-anon.org.pl/mityngi-polskojezyczne-internetowe/

W Polsce wskazany byłby by dla Pani udział w terapii dla Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA) oraz dla osób współuzależnionych.

Proszę przede wszystkim na początek zadbać o swoje bezpieczeństwo a potem poszukać wsparcia psychologa czy terapeuty. Terapia dostępna jest również on-line np. na platformie OcalSiebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.