Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Znajomość przez telefon od 5 lat


Aniaanna
 Share

Recommended Posts

Witam. Piszę tutaj bo może znajdę tu podpowiedź jak zakończyć tą znajomość przez telefon która trwa 5 lat. Zaczęło się wszystko przez głupi czat. Miałam 19 lat, on 24. Gdy napisałam do niego on chciał pisać tylko o seksie. Ja nie. I nie pisaliśmy o tym. Pisaliśmy tylko co u nas i takie tam tematy dnia codziennego. I zakochałam się w nim. Chciałam się spotkać. Obiecywał że dojdzie do spotkania, że on też do mnie coś czuje. Ale po kilku miesiącach okazało się że wraca do swojej byłej dziewczyny. Zostałam potwornie zraniona. To była moja pierwsza miłość. Po jakimś czasie odzywał się do mnie, przepraszał, prosił żeby nie zrywać kontaktu, że ciągnie nas do siebie... Przez te 5 lat sypiał z dziewczynami. Okłamywał mnie. Prowadził taki tryb życia. Żeby zaciągać dziewczyny do łóżka. Strasznie mnie to bolało o boli do dzisiejszego dnia. Ze jest kłamcą i zwykłym oszustem. Zerwałam z nim na 2 lata bo znów miał kogoś i olał mnie. Dziś piszemy kilka miesięcy, zapewnia że nie ma nikogo, że kocha mnie. Ale zauważyłam że nie pisze kompletnie nic o sobie. Jak mija mu dzień, jak w pracy. Na smsy typu co robisz, odpisuje nic ciekawego. I tak było od zawsze. Nic praktycznie nie wiem o nim. Napisałam mu że nie chcę takiej znajomości że przez 5 lat ani z nim nie porozmawiałam ani go nie zobaczyłam na żywo. A on? Wyjedźmy gdzieś. Ale mówi tak od jakiegoś czasu. Znam go i wiem że nigdzie nie wyjedziemy. Okłamuje mnie. Jest dziwny. Co zrobić żeby odciąć się od niego. Jak to skończyć? 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@Aniaanna

opisujesz tutaj zjawisko coraz częściej spotykane, od kiedy rozwinęły się znajomości internetowe (czaty, fora dyskusyjne, portale). Bywa znane jako ghosting, catfishing, albo caspering- pojawianie się i znikanie bez słowa, powroty po długim czasie, podszywanie się pod kogoś i tworzenie "związków" opartych na fałszywej tożsamości lub bez ujawniania tożsamości- jak duch.

Dziś jest nam stosunkowo łatwo nawiązać znajomość przez internet, ponieważ brak realnego kontaktu, możliwosć ukrycia się za avatarami, pisanymi wiadomościami pozwala nam wykreować siebie na taką osobę, jaką chcielibyśmy być i jednoczesnie odbierać rozmówcę w ten sam sposób- idealizując go zgodnie z naszymi potrzebami. Jeśli piszesz z kimś od 5 lat, a ta osoba nigdy się z Tobą na żywo nie spotkała, jeśli Cię okłamuje, znęca się nad Tobą emocjonalnie pisząc o obecności innych kobiet, a Tobie nadal odmawia spotkania, to warto zastanowić się, na czym tak naprawdę polega wasza znajomość? Czy miłość jest tutaj adekwatną emocją, opartą na faktach? Czy kochasz realną osobę, czy swoje wyobrażenie o tym człowieku i to, jakie potrzeby w Tobie zaspokaja taki "związek"? Jak ta znajomość będzie wyglądała za kolejne 5 lat? Co tracisz, kiedy poświęcasz swój czas na kochanie takiej osoby? A czy coś dzięki temu zyskujesz?

A dlaczego on do Ciebie pisze i to wszystko robi?

Bo może. Bo mu odpisujesz. Bo zostawiasz otwartą furtkę do kontaktu. Jesli zablokujesz mu te możliwości, nie będzie mógł do Ciebie pisać, nękać Cię, wywoływać w Tobie emocji, których nie chcesz.

Wiele kobiet mówi w tym miejscu, że nie, nie da się, że nie mogą zablokować, że nie przeżyją, że będą cierpieć i rozmyślać.... a jak już się zdecydują na ten krok, odetną się raz na zawsze od takiej znajomości, wykasują wszystkie smsy i wiadomości, zrobią porządek w telefonie, to mówią "ach, jaka ulga, dlaczego nie zrobiłam tego wcześniej" i zaczynają żyć własnym życiem z obecnością REALNYCH ludzi. Bo miłość i kochanie się, to nie wymiana smsów od 6 rano, ale wspólne dzielenie czasu, życia, planów, obecność, wspieranie się, zaufanie i bezpieczeństwo. Miłość to intymność, namiętność i zaanagażowanie, które wymagają fizycznej obecności drugiego człowieka. Jeśli ktoś przez 5 lat pisze do Ciebie wiadomości, ale nie może się spotkać, to nie ma mowy o zbudowaniu satysfakcjonującego związku, opartego na szczerości i zaufaniu.

Pozdrawiam serdecznie

 

Edited by psycholog Mirela Batog
  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Blokuj, tylko najpierw o tym mów dlaczego, żeby miał jasno powiedziane, że sobie nie życzysz kontaktu, bo może nie zrozumie dlaczego i będzie się dalej dobijać, a jak będzie dalej się kontaktował wzywaj nawet policję i go ustawią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.